Będzie rekord e-PIT-ów? Urzędy dostały już 300 tys. zeznań

Najnowsze


W styczniu 2014 roku złożyliśmy już ponad 295 tys. zeznań podatkowych w formie elektronicznej. Wszystko wskazuje, że w tym roku po raz kolejny padnie rekord w składaniu PIT-ów przez internet – pisze "Gazeta Wyborcza".

W styczniu 2014 r. złożyliśmy już 295 070 rocznych zeznań podatkowych w formie elektronicznej, a w tym samym okresie ub.r. było ich 193 867.

To dopiero początek

W sumie w 2012 r. złożono 3,5 mln e-PIT-ów. I choć 300 tys. styczniowych zeznań to mało, należy pamiętać, że początek roku zawsze jest słaby, a szczyt rozliczeń przypada na kwiecień.

Rozliczenie PIT w sieci zyskuje zwolenników, bo jest najszybsze, najprostsze i najmniej pracochłonne. Nie trzeba nic drukować, wysyłać pocztą, zanosić do urzędu. Wszystko można załatwić sprzed komputera.

Do kiedy?

Zeznanie podatkowe należy złożyć do 30 kwietnia 2014 roku. Przewagą e-PIT-ów jest fakt, że możemy złożyć je w każdej chwili i miejscu. Nie musimy tracić czasu na stanie w kolejce w urzędzie skarbowym, czy na poczcie. Z wysłaniem zeznania podatkowego nie należy czekać na ostatnią chwilę, aby nie narazić się na kary za spóźnienie się z rozliczeniem podatku.

Autor: msz//gry / Źródło: Gazeta Wyborcza