BCC wyszkoli sędziów i prokuratorów

Najnowsze

Aktualizacja:

Resort sprawiedliwości porozumiał się z Business Centre Club. Jego przedstawiciele od jesieni będą szkolić sędziów i prokuratorów w zakresie finansów i gospodarki. - Czasami wiedzę sędziego i prokuratora w obszarze spraw gospodarczych trzeba uzupełnić i chcemy to uczynić - argumentuje minister Krzysztof Kwiatkowski.

Szkolenia mają odbywać się w krakowskiej Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Projekt realizowany przez ministerstwo wspólnie z BCC jest jeszcze na etapie konsultacji i dopracowania szczegółów.

Wykład, a potem ćwiczenia

Prezes BCC Marek Goliszewski zdradził, że w trakcie konsultacji ministerstwo zaproponowało kilkadziesiąt szczegółowych tematów konkretnych szkoleń. - Pewne szczegóły jeszcze rzeczywiście trzeba ustalić. Sędziowie i prokuratorzy powinni mieć do czynienia także z praktykami, żeby to nie było tylko wykłady teoretyków, ale osób stosujących narzędzia, o których środowisko prawnicze nie wie - powiedział.

Zajęcia miałyby dotyczyć m.in. teorii przedsiębiorstwa, krótko- i długookresowej analizy kosztów, wyceny przedsiębiorstw, rachunkowości, a także kwestii zarządzania.

Źródło: PAP