Bankowcy już wiedzą: Mistrzem Europy będzie Hiszpania

Najnowsze


To Hiszpanie zostaną mistrzami Europy - twierdzą analitycy banku UniCredit. Mają bowiem drużynę o najwyższej wartości ekonomicznej. Polska jedenastka - wynika z wyliczeń bankowców - ma ponad 7 razy mniejszą wartość od hiszpańskiej.

Ekonomiści UniCredit do swoich analiz wykorzystali ekonomiczne prawo popytu i podaży i uznali, że droższy zawodnik tym wyższe są jego umiejętności i więcej klubów piłkarskich chce go kupić. Następnie zsumowali wartości i wyliczyli, kto ma najdroższą, a zatem najlepszą jedenastkę na Euro 2012.

Hiszpania, Niemcy i Anglia

I tak okazało się, że najlepszą drużynę na Euro 2012 posiadają Hiszpanie - jej wartość to 658 mln euro. Na drugim miejscu pod względem wartości są Niemcy. Wartość ich jedenastki bankowcy wyliczyli na 459 mln euro. I dlatego to te drużyny - zdaniem analityków - spotkają się w finale Euro 2012.

Z wyceną 392 mln euro trzecią drużyną pod względem wartości są Anglicy. Tuż za nimi są jedenastki Portugalii i Francji.

Polacy na samym końcu

Polska reprezentacja jest trzecia od końca. Jesteśmy lepsi od Irlandczyków i minimalnie od Greków. Nasza reprezentacja jest warto 85 mln euro. Grecka 83 mln. Najsłabsza pod względem ekonomiczny jest jedenastka Irlandii - 71 mln euro.

Autor: km//bgr / Źródło: Bloomberg, Financial Times