Bankomat na bitcoiny w mieście z "Breaking Bad"

Najnowsze


Pierwszy w Stanach Zjednoczonych bankomat na bitcoiny pojawił się w sklepie tytoniowym w Albuquerque, największym mieście stanu Nowy Meksyk. Albuquerque znane jest z tego, że powstaje tam popularny serial "Breaking Bad".

Właściciel urządzenia Eric Stromberg wyjaśnia, że aby korzystać z tego bankomatu, wystarczy mieć ze sobą tradycyjne pieniądze oraz smartfona. Maszyna pochłania dolarowe banknoty, w zamian powiększając internetowe konto bitcoinami (BTC).

CZYM JEST BITCOIN - CZYTAJ

Wirtualna waluta coraz popularniejsza

Co ciekawe tzw. kryptowalutą nie można płacić w sklepie, przy którym bitcoinowy bankomat stoi. To może się jednak zmienić. - Chcemy uczestniczyć w postępie - przekonuje menedżerka lokalu i mówi, że już niebawem będzie można u niej płacić bitcoinami.

Wśród miejsc, w których można płacić BTC są za to inne lokalne restauracje w Albuquerque. BTC z powodzeniem wykorzystuje branża porno i komputerowa.

Bitcoinowy bankomat w Albuquerque to kolejne tego typu urządzenie zamontowane w ostatnich latach. Pierwszy w Europie automat stanął w stolicy Finlandii, Helsinkach. Można w nim w kupić e-walutę płacąc w euro. Jedna z firm z siedzibą w USA planuje zainstalować taki sam w Hong Kongu.

Autor: rf/kwoj / Źródło: CNN Newsource/x-news