Banki stawiają na giełdę

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Banki stawiają na giełdę

Na giełdzie mogą pojawić się wkrótce bankowe papiery wartościowe. Plany ich emisji ma Bank Pekao. Myślą o tym także inne banki - donosi "Parkiet".

Pieniądze są bankom potrzebne do tego, by mogły udzielać kredytów, bo ten sektor bankowości rozwija się bardzo szybko. Sytuacja na rynku depozytowym natomiast nie jest korzystna. Dlatego na giełdzie mogą pojawić się bankowe papiery wartościowe rzędu nawet kilku miliardów złotych - przewiduje dziennik.

Pekao milczy

Procedura wprowadzenia nowych papierów na giełdę jest prosta. Nie wymaga sporządzenia prospektu emisyjnego obowiązkowego w przypadku innych instrumentów finansowych. Wystarczy tylko złożyć wniosek o dopuszczenie bankowych papierów wartościowych do obrotu na giełdzie. banki

Gazeta podaje, że procedura wprowadzenia nowych papierów na giełdę jest prosta, nie wymaga bowiem sporządzenia prospektu emisyjnego, obowiązkowego w przypadku innych instrumentów finansowych. Wystarczy tylko złożyć wniosek o dopuszczenie bankowych papierów wartościowych do obrotu na giełdzie.

KNF nie ma nic przeciw Wątpliwości nie zgłasza również Komisja Nadzoru Finansowego. - Nie będziemy robić żadnych problemów - zapowiada Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF.

Źródło: "Parkiet"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24