Bałagan w resorcie? Wiceminister rolnictwa rezygnuje

Najnowsze

Aktualizacja:
MRiRWBogusław Nadolnik rezygnuje

- Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Bogusław Nadolnik dzisiaj po południu złożył rezygnacje na ręce szefa resortu - mówi tvn24.pl rzecznik MRiRW Małgorzata Książyk. Według "Rzeczpospolitej" powodem dymisji jest bałagan w resorcie. Rzecznik ministerstwa zaprzecza: - Powodem są sprawy osobiste.

Informację o dymisji podała "Rzeczpospolita" na swoich stronach internetowych. Według gazety podsekretarz stanu napisał prośbę o zwolnienie, gdyż nie chciał dłużej odpowiadać za "totalny bałagan w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz w KRUS" i podległym mu Funduszu Składkowym, które to instytucje nadzorował od strony finansowej.

Oficjalnie jednak jako powód swojej rezygnacji Nadolnik podał powody osobiste. - Dwukrotnie z nim rozmawiałam i dwukrotnie podkreślał, że chodzi o jego osobiste sprawy - podkreśla w rozmowie z tvn24.pl Książyk.

Miał uporządkować KRUS

Nadolnik został podsekretarzem stanu z początkiem kwietnia i miał za zadanie uporządkowanie sytuacji w ARiMR oraz w KRUS. W ministerstwie szeptano, że przegrał z układami panującymi w tych instytucjach od lat. – Nie ma mocnego, który by zapanował nad tym bałaganem, ścieraniem się różnych interesów – komentował „Rzeczpospolitej” jeden z wysokich rangą urzędników ministerstwa. Zarówno ARiMR, jak i KRUS uchodzą za odrębne "księstwa" sterowane przez lobby rolnicze związane z PSL. W resorcie mówi się, że prezes KRUS Roman Kwaśnicki zamiast zajmować się reformą instytucji, podróżuje po świecie. Właśnie poleciał w kolejną już podróż do Seulu, stolicy Korei Południowej - podkreśla "Rzeczpospolita".

Bogusław Nadolnik, rocznik 1964 na podsekretarza stanu awansował w kwietniu tego roku. Wcześniej był sekretarzem powiatu legionowskiego, a w latach 2002-2006 pracował w Ministerstwie Skarbu Państwa, m.in. jako dyrektor Biura ds. Pomocy Publicznej. W ministerstwie rolnictwa uchodził za człowieka Andrzeja Śmietanki, prezesa kontrolowanej przez Agencję Rynku Rolnego spółki Elewarr, b. ministra rolnictwa w rządzie Waldemara Pawlaka.

Źródło: tvn24.pl, "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: MRiRW