Bagsik pod lupą KNF

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24KNF interesuje się Bagsikiem

Aktywnością Bogusława Bagsika, słynnego z afery Art B, zainteresowała się Komisja Nadzoru Finansowego - wynika z ustaleń "Pulsu Biznesu".

Komisja przesłała w lipcu do prokuratury zawiadomienie o oferowaniu w Polsce usług brytyjskiej spółki Digit Serve, działającej na rynku kontraktów walutowych. Dziennik odkrył wiele tropów prowadzących do jednego z najsłynniejszych aferzystów III RP. Digit Serve zebrał w Polsce około 20 mln zł od prawie stu klientów. "Puls Biznesu" nieoficjalnie dowiedział się, że za namową Bogusława Bagsika działalność Digit Serve jest wygaszana. - Postępowanie dotyczące prowadzenia działalności maklerskiej bez zezwolenia jest na wstępnym etapie. Na razie nikomu nie przedstawiliśmy zarzutów - mówi Katarzyna Szeska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Odmówiła odpowiedzi na pytanie, czy w kręgu podejrzeń jest Bogusław Bagsik. Żadnych informacji w tej sprawie nie udziela też KNF.

Gąsiorowski nieosiągalny

W czerwcu 1994 r. Bogusława Bagsika zatrzymano w Szwajcarii. W październiku 2000 r. skazano go na 9 lat więzienia, 5 tys. zł grzywny i zakaz pełnienia stanowisk w spółkach przez 5 lat. Poza zagarnięciem 424 mln zł sąd uznał go za winnego wręczenia 6 łapówek, kradzieży mienia Art B za 113 mln zł, złożenia nieprawdziwego oświadczenia i działania na szkodę Art B. W 2004 r., po odbyciu połowy kary, warunkowo wyszedł na wolność. Andrzej Gąsiorowski mieszka w Izraelu, co czyni nieskutecznym wysłany za nim list gończy.

Źródło: Puls Biznesu

Źródło zdjęcia głównego: TVN24