Awans Warszawy w rankingu najdroższych miast

Najnowsze

TVN24Warszawa jest "droga" nie tylko Warszawiakom

Warszawa jest na 35. miejscu wśród najdroższych miast świata. Zgodnie z najnowszymi wynikami rankingu opublikowanymi przez firmę Mercer, stolica Polski w przeciągu ostatniego roku wyprzedziła aż 32 kraje pod względem wysokości cen.

Najdroższa wśród światowych metropolii - już po raz trzeci z rzędu - okazała się Moskwa. Ceny w rosyjskiej stolicy są o ponad 40 procent wyższe niż w Nowym Jorku. Odwiedzający Moskwę muszą liczyć się z bardzo wysokimi cenami wynajmu mieszkań - za luksusowe trzypokojowe mieszkanie zapłacimy przeciętnie 9400 zł miesięcznie. W moskiewskiej kawiarni mogą nas zaskoczyć ceny kawy - razem z kosztami obsługi, za filiżankę zapłacimy ponad dwadzieścia złotych. Wciąż tania jest za to benzyna - litr kosztuje zaledwie 1,80 zł.

Trzecią pozycję w rankingu najdroższych miast zajął Londyn. Wynajem mieszkań jest tam jeszcze droższy niż w Moskwie - na trzypokojowy apartament wydamy miesięcznie ponad 10 tys. zł. Filiżanka kawy w kawiarni to wydatek rzędu dziewięciu zł, a za litr benzyny zapłacimy 4,5 zł.

W Warszawie ceny wciąż są dużo niższe niż w Londynie i Moskwie. Luksusowe mieszkanie wynajmiemy w stolicy Polski już za pięć tys. zł, a na filiżankę kawy wydamy osiem zł. Ceny benzyny w Warszawie zbliżają się do londyński za litr "dziewięćdziesiątki-piątki" zapłacimy ponad cztery złote. Awans Warszawy wiąże się przede wszystkim z umacniającym się kursem złotówki.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24