Auto Bonda do naprawy. Usterka dotyczy 17 tys. egzemplarzy

Najnowsze

sxc.hu17 tys. samochodów marki Aston Martin wymaga naprawy

Producent samochodów marki Aston Martin wzywa właścicieli tych luksusowych samochodów do warsztatów. Powodem jest wadliwa część, która była instalowana w autach wyprodukowanych do 2007 roku. Sprawa może dotyczyć nawet 17 tys. aut

Władze spółki odkryły, że w samochodach instalowany był wadliwy pedał gazu. Jego dostawca - pochodząca z Chin spółka - miała wykorzystywać do jego produkcji materiały słabej jakości z tworzyw sztucznych.

Do tej pory nic się nie stało i producent nie zanotował żadnego wypadku wynikającego z tej wady. Ale firma obawia się, że pedał może złamać się, co doprowadzi do wypadku.

Firma szacuje, że wadliwy element może znajdować się w 17 590 egzemplarzach samochodu. - Najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych klientów. Wymiana tego elementu trwa godzinę, więc zachęcamy do zgłaszania się - wyjaśnia firma w komunikacie.

Po odkryciu tej wady, producent legendarnej marki zdecydował, że produkcja tych podzespołów powróci do Wielkiej Brytanii.

Legenda na drogach

Aston Martin to brytyjska marka luksusowo-sportowych samochodów. Produkowany jest on od stu lat. Samochód, dzięki swym brytyjskim korzeniom i sportowemu wizerunkowi wykorzystany został w serii filmów o o superagencie wywiadu brytyjskiego Jamesie Bondzie.

Najtańszy samochód tej marki kosztuje około 150 tys. zł - jest to Aston Martin Cygnet bazujący na małym samochodzie miejskim. Auta najbardziej kojarzące się z tą marką, czyli linia sportowych i luksusowych modeli, kosztują ponad 700 tys. zł.

Autor: //gry / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu