Audyt w TVP

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Audyt rzuci światło na m.in. finansowanie programów

Jeszcze w tym roku rada nadzorcza Telewizji Polskiej SA ma ogłosić warunki przetargu na przeprowadzenie audytu w spółce. O zarządzeniu badania firmy zdecydował minister skarbu.

Aleksander Grad chce, aby skontrolować m.in. umowy o pracę z ostatniego roku. Prześwietlone ma zostać finansowanie programów "Przebojowa Noc" i "Gwiazdy Tańczą na lodzie" oraz stan zaawansowania prac nad wspólnym projektem TVP, Polskiego Radia oraz Polkomtel S.A w sprawie budowy naziemnej telewizji cyfrowej. Ponadto minister chce poznać m.in. strategię i realizację działań dotyczących cyfryzacji, wieloletnią strategię programową, politykę kadrową, stan przygotowań do transmisji Euro 2012 oraz Olimpiady w Pekinie.

Raport w lutym

Audyt mają przeprowadzić niezależni eksperci zewnętrzni. Minister chce, żeby raport został przedstawiony do końca lutego.

- Wierzę, że zlecony audyt będzie służył temu, by Minister Skarbu Państwa wspierał TVP w jej wysiłkach zmierzających do utrzymania pierwszoplanowej roli na polskim rynku audiowizualnym oraz wspierał proces jej przechodzenia z analogowego na cyfrowy system nadawania - oświadczył Andrzej Urbański po spotkaniu z ministrem.

Pytania ministra

Jak już informowaliśmy, Aleksander Grad zwrócił się do zarządu TVP z konkretnymi pytaniami, które częściowo pokrywają się z obszarami, jakie podlegać będą audytowi. Minister chce wiedzieć m.in. jakie umowy o pracę zostały podpisane w ciągu ostatnich 12 miesięcy, z uwzględnieniem wysokości wynagrodzenia oraz zasad rozwiązania kontraktu. Oznacza to, że podczas audytu sprawdzone zostaną m.in. głośne w mediach umowy o pracę dyrektor TVP1 Małgorzaty Raczyńskiej oraz wiceszefowej Agencji Informacji Patrycji Koteckiej, których kontrakty zostały w ostatnim czasie zmienione.

Szefa resortu skarbu interesuje ponadto stan negocjacji z Polsatem w sprawie odkupienia praw do częściowej transmisji finałów piłkarskich mistrzostw Europy w 2008 r.


Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24