Argentyna oskarża Procter&Gamble o oszustwa podatkowe

Najnowsze

pg.comProcter&Gamble działa w Argentynie od 1991 roku

Władze Argentyny oskarżyły koncern Procter&Gamble, producenta m.in. kosmetyków i środków higieny osobistej, o oszustwa podatkowe i zawiesiły jego działalność na terenie kraju.

Procter&Gamble został oskarżona o omijanie opodatkowania w Argentynie i wyprowadzanie zysków za granicę. Mowa o kwocie 138 mln dolarów ze sprzedaży m.in. maszynek do golenia i produktów higienicznych. "Procter&Gamble ukrył dochód podlegający opodatkowaniu w Argentynie. Musimy położyć kres sztuczkom stosowanym przez międzynarodowe koncerny" - napisały w specjalnym komunikacie władze argentyńskiego organu podatkowego.

Nie jest jasne na czym ma polegać zawieszenie działalności P&G w Argentynie.

Ważny rynek

Przedstawiciel Procter&Gamble Paul Fox powiedział agencji Reuters, że jego firma musi dokładnie przyjrzeć się zarzutom, aby móc się do nich w pełni odnieść. - Nie prowadzimy podobnych praktyk, bo po prostu w dłuższej perspektywie są nieopłacalne - stwierdził Fox. Procter&Gamble działa w Argentynie od 1991 roku. Ma tam trzy fabryki i dwa centra dystrybucyjne. Według sprawozdania finansowego działalność w całej Ameryce Południowej stanowi 10 proc. wszystkich przychodów koncernu.

Producent m.in. kosmetyków odnotował w obecnym roku globalny zysk w wysokości 83,1 mld dolarów.

Autor: msz/ / Źródło: Reuters, BBC

Źródło zdjęcia głównego: pg.com