Arabowie inwestują nad Wisłą w portal aukcyjny

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huArbowie inwestują w media w Polsce

Arabowie inwestują pieniądze nad Wisłą. Na razie nie w giełdę, nie w branżę paliwową, deweloperkę czy Wisłę Kraków - a w media. Jak podaje "Puls Biznesu", już wkrótce portalowi aukcyjnemu Allegro może przybyć poważna konkurencja. Na początek pojawił się nowy bezpłatny tygodnik ogłoszeniowy.

Arabski inwestor - spółka Alwaseet International Poland - zapowiada uruchomienie nad Wisłą portalu aukcyjnego.

Jak odnotował "Puls Biznesu", polska filia spółki została zarejestrowana w ubiegłym roku. Z wpisu do KRS wynika, że będzie się zajmowała wydawaniem gazet, książek i gier komputerowych, działalnością public relations a także branżą informatyczną.

Właścicielami spółki są Kiwan Bachar i Suleiman Majd - i to właśnie oni postanowili rywalizować o polski rynek z Allegro.

Tygodnik już działa

Drugą inwestycją arabskich inwestorów w Polsce jest bezpłatny tygodnik ogłoszeniowy "Waseet Warszawa" z nakładem 200 tys. egzemplarzy. Pierwszy numer "WW" ukazał się w listopadzie.

- To pierwszy krok na polskim rynku mediów. Planujemy kolejne edycje naszego tytułu. Do końca roku tygodnik powinien pojawić się w kolejnym polskim mieście, a w przyszłym roku w następnych dwóch - zdradza na łamach "Pulsu Biznesu" Makram Fata, dyrektor generalny AlWaseet International Poland.

Alwaseet International jest kuwejcką korporacją założoną w lipcu 2003 r. Działa na szeroko rozumianym rynku medialnym. Główna siedziba AWI znajduje się w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Liderem polskiego rynku aukcji internetowych jest Allegro, znacznie wyprzedzając konkurencję. Poważniejszego sukcesu nie odniósł nad Wisłą światowy potentat - eBay. Wszedł on do Polski w 2005 roku, kiedy Allegro miało już ugruntowaną pozycję.

Źródło: Puls Biznesu

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu