Najnowsze

Apple usuwa popularną grę. Przez marihuanę

Najnowsze

sxc.huMarihuana jest dozwolona w kilku stanach USA

Twórcy gry o nazwie Weed Firm poinformowali, że Apple usunął ich aplikację ze sklepu iTunes. Wszystko po tym, jak znalazła się ona na pierwszym miejscu pod względem liczby pobrań - podaje CNN Money.

W Weed Firm gracze wcielają się w dilera marihuany Teda Growinga. Uprawiają oni sadzonki marihuany i sprzedaje je unikając policji i gangsterów.

Apple nie odpowiedział na prośbę o komentarz do sprawy.

"Domyślamy się, że problemem było to, że gra była zbyt dobra i została numerem jeden we wszystkich kategoriach" - poinformował twórca gry Manitoba Games.

Chcą powrotu

CNN Money podaje, że Apple nie usunął ze swojego sklepu innych aplikacji związanych z marihuaną. Na przykład Weed Maps pozwala znaleźć najbliższy sklep z "trawką" w pobliżu, z kolei Weed Tycoon umożliwia graczom rozwijanie wirtualnej sieci sklepów z marihuaną.

"Z pewnością jest duża liczba podobnych aplikacji, opierającej się na często nielegalnej działalności" - ocenia Manitoba Games.

Chociaż działalność przedstawiona w grze jest nielegalna, to od pewnego czasu całkowicie legalnie można kupić marihuanę do celów rekreacyjnych w stanach Kolorado i Waszyngton. Przepisy nadal jednak pozostają niejasne, szczególnie w zestawieniu z prawem federalnym.

Producent gry podkreślił, że planuje zabiegać o przywrócenie aplikacji do sklepu Apple po wprowadzeniu zmian.

Autor: mn//gry / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości