Apple skarży konkurenta

Najnowsze

Aktualizacja:
htc.comHTC pozwane przez Apple'a

Apple pozywa tajwańską firmą HTC. Zdaniem Amerykanów, konkurenci tworząc swoje smartfony naruszyli 20 patentów. HTC jest producentem m.in. modelu Nexus One - zapowiadanego jako pogromca iPhone'a.

Apple złożył w tej sprawie skargi w amerykańskiej Komisji Handlu Międzynarodowego oraz w sądzie w stanie Deleware. Pozew trafił do obu instytucji, gdyż jedyną sankcją, jaką Komisja może nałożyć, jest zakaz importu towarów lub półproduktów na terytorium Stanów Zjednoczonych. Jest to o tyle istotne, że HTC ma swoją siedzibę na Tajwanie. Jedynie sąd może z kolei stwierdzić winę firmy oraz przyznać odszkodowanie - zauważa serwis di.com.pl.

Apple jest zdania, że HTC złamało 20 patentów Apple używanych w iPhonie. Zarzuty dotyczą zarówno interfejsu, jak i elementów modeli Nexus One, Magic/myTouch 3G, Dream/G1, Hero oraz Droid Eris. HTC na razie nie odpowiedziało na te zarzuty.

Google kontra Apple?

Analitycy podkreślają, że te oskarżenia znacznie zaostrzają i tak już napięte relacje między Apple a... Google. Powód? Jak zauważa technologiczny blog TechCrunch, tak naprawdę głównym oskarżonym jest system operacyjny, w które wyposażone są smartfony HTC, czyli Android, stworzony właśnie przez Google.

Źródło: TVN CNBC Biznes, di.com.pl

Źródło zdjęcia głównego: htc.com