Apple rozpoczyna produkcję nowych i większych iPhone'ów

Najnowsze


W przyszłym miesiącu Apple rozpocznie w Chinach produkcję dwóch nowych modeli iPhone'ów - poinformowały osoby zaznajomione z planami koncernu z Cupertino. Smartfony będą cieńsze i bardziej okrągłe od poprzedników, ale to co będzie ich najbardziej wyróżniało, to wielkość ekranu.

Jeden z telefonów zostanie wyposażony w 4,7-calowy wyświetlacz, a drugi w 5,5-calowy - poinformowały osoby proszące o zachowanie anonimowości. Oba modele mają pojawić się w sklepach we wrześniu.

Mały wyświetlacz

Obecny iPhone ma przekątną ekranu wynoszącą 4 cale, znacznie mniejszą niż w większości aparatów z systemem Android. Największy konkurent iPhone'a - Samsung Galaxy S5 - ma wyświetlacz o przekątnej 5,1 cala.

Nowe telefony będą cieńsze i bardziej okrągłe niż w poprzednich modelach. Ekran będzie zakrzywiony i wyposażony w ulepszone czujniki pozwalające wykryć różne poziomy nacisku.

Konsumenci chcą iść w kierunku urządzeń z większymi wyświetlaczami. Według szacunków firmy Forrester, w Chinach 40 proc. telefonów opartych na systemie operacyjnym Android, które zostało sprzedanych w 2014 roku, posiadało wyświetlacze o przekątnej większej niż 5 cali.

Presja

Oczekuje się, że kolejny iPhone (nazwany roboczo iPhone 6) będzie absolutnym hitem. Klienci z niecierpliwością czekają, aż Apple wypuści nowy produkt z większym ekranem, który doścignąłby telefony z Androidem.

Nad szefem Apple'a Timem Cookiem ciąży presja, aby ponownie wywołać wzrost sprzedaży iPhone'ów, który generuje ponad połowę rocznych przychodów koncernu spod znaku nadgryzionego jabłka i który wciąż pozostaje największą bronią koncernu z Cupertino.

W ub. roku sprzedaż iPhone'ów wygenerowała 91 mld dolarów dochodów, czyli więcej niż łączna sprzedaż takich gigantów jak Oracle, Yahoo, Facebooka i Twittera.

Rzeczniczka Apple'a Natalie Kerris odmówiła komentarza w tej sprawie.

Autor: ToL//gry/zp / Źródło: Bloomberg