Apple pozywa Samsunga za kradzież

Najnowsze

Aktualizacja:
galaxy-apple.com, samsung.comZaokrąglone kształty urządzeń Samsunga to jeden z zarzutów Apple'a

Apple pozwało Samsunga za kradzież patentów i własności intelektualnej. Amerykański koncern zarzuca kopiowanie rozwiązań zastosowanych w iPhonie i iPadzie, które koreański gigant miał użyć w swoich smartfonach i tabletach.

Jak donosi BBC, pozew, który trafił do sądu 15 kwietnia, dotyczy smartfonów Samsunga z serii Galaxy oraz tabletu z tej samej linii.

16 zarzutów wobec koreańskiego giganta

Apple twierdzi, że w powyższych urządzeniach wykorzystano rozwiązania wynalezione i opatentowane przez jego zespół specjalistów. Producent iPhona jako przykład kradzieży podaje nie tylko technologie zastosowane przez koreańską firmę, ale szeroko rozumiany design, w tym także ikony widniejące na ekranie oraz samą obudowę urządzeń (ich charakterystyczny, zaokrąglony kształt).

- Tak rażące kopiowanie jest złe. Musimy chronić swoją własność - podkreśliła rzeczniczka Apple Kristin Huguet.

Łączne Apple stawia Samsungowi 16 zarzutów - w tym bezpodstawnego wzbogacenia, naruszenie znaku towarowego i 10 patentowych.

Samsung podważa zarzuty wystosowane przez Apple. W odpowiedzi na pozew stwierdził, że zastosowane przez niego rozwiązania są wynikiem prowadzonych badań nad produktami.

Źródło: BBC News

Źródło zdjęcia głównego: galaxy-apple.com, samsung.com