Apple planuje wielkie wydarzenie. Nowy iPhone zadebiutuje 9 września?

Wikipedia GNU | Anthony 22W ub. roku sprzedaż iPhone'ów wygenerowała 91 mld dolarów dochodów

Apple zaplanował na 9 września wielkie wydarzenie medialne, a jego głównym punktem ma być prezentacja nowego iPhone'a - donosi dobrze zazwyczaj poinformowany amerykański portal ReCode. Gigant z Cupertino odmówił oficjalnego komentarza w tej sprawie.

Media od kilku miesięcy spekulują, że nowe smartfony Apple'a będą cieńsze i mniej kanciaste od poprzedników, ale to co będzie je najbardziej odróżniało od poprzedników, to wielkość ekranu.

Jeden z telefonów ma być wyposażony w 4,7-calowy wyświetlacz, a drugi w 5,5-calowy. Dodatkowo ekran ma być zakrzywiony i wyposażony w ulepszone czujniki pozwalające wykryć różne poziomy nacisku. Telefony mają zostać wyposażone też w szybsze procesory A8.

Dogonić konkurencję

Ostatni iPhone ma przekątną ekranu wynoszącą 4 cale - znacznie mniejszą niż w większości aparatów z systemem Android. Największy konkurent iPhone'a - Samsung Galaxy S5 - ma wyświetlacz o przekątnej 5,1 cala.

W ub. roku sprzedaż iPhone'ów wygenerowała 91 mld dolarów przychodów, czyli więcej niż łączna sprzedaż takich gigantów jak Oracle, Yahoo, Facebooka i Twittera.

Autor: ToL//bgr / Źródło: 9to5mac.com

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia GNU | Anthony 22

Pozostałe wiadomości