Android wkracza do Polski

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plGooglephone to nowy rywal iPhone'a

Już w lutym na polski rynek trafia G1 - pierwszy telefon komórkowy z oprogramowaniem Google'a. Komórka będzie niewątpliwie rywalem iPhone'a, bo z założenia ma przyciągnąć ludzi, dla których telefon to okno do internetu - donosi "Dziennik".

Jednak dostępny już wkrótce w ofercie Ery najnowszy produkt Google to coś więcej niż telefon. To system operacyjny, Android, przeznaczony na komórki. Obecnie jedynym telefonem pracującym na bazie Androida jest G1 - wyprodukowany przez firmę HTC na zlecenie niemieckiego T Mobile.

Podobnie jak iPhone, G1 ma dotykowy wyświetlacz, ale też ukrytą klawiaturę QWERTY. Różnica tkwi głównie w oprogramowaniu - G1 oferuje łatwy dostęp do aplikacji Google'a, m.in. do poczty Gmail, Google Maps, YouTube’a, a nawet do specjalnego internetowego sklepu. G1 pracuje w technologii HSDPA 7,2 i HSUPA 2.0, dzięki czemu korzystanie z sieci nie wymaga anielskiej cierpliwości.

Zdaniem ekspertów, chociaż G1 jest przyjazny i prosty w obsłudze, to nieco razi jego archaiczny wygląd. Niewykluczone jednak, że niedługo Google zaprezentuje model G2.

Dotychczas Googlephone można było kupić tylko w USA oraz Wielkiej Brytanii. Teraz G1 podbija Europę. Oprócz Polski, od lutego telefon będzie można kupić także w Niemczech, Czechach, Holandii i Austrii.

Źródło: "Dziennik"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl