Analitycy ING: Mundial wygra Hiszpania

Najnowsze

Gospodarcze mistrzostwa świata. Urugwaj vs. KostarykaTVN24 Biznes i Świat
wideo 2/5

Analitycy banku ING wyliczyli, że największe szanse na zdobycie Pucharu Świata na tegorocznym mundialu w Brazylii ma reprezentacja Hiszpanii.

Analitycy ING wysnuli taki wniosek po tym, jak policzyli wartości poszczególnych drużyn.

Jak wygląda ranking?

- Pieniądze często wiążą się z sukcesem w klubowej piłce nożnej, więc spodziewamy się, że najbardziej wartościowe zespoły mają największe szanse na sukces - mówi Ian Bright, ekonomista ING. Według zestawienia analityków banku drużyna, w której grają chociażby piłkarze FC Barcelony, czy Realu Madryt, który w tym roku zwyciężył w rozgrywkach Ligi Mistrzów jest warta 675 mln euro. Na drugim miejscu znajduje się zespół z Niemiec (609 mln euro), a na trzecim reprezentacja gospodarzy imprezy. Piłkarze Brazylii są według ING łącznie warci 507 mln euro.

Kto dalej?

Na kolejnych miejscach znalazła się Francja (453 mln euro), Argentyna (410 mln euro) oraz Belgia (378 mln euro). Dużym zaskoczeniem jest dopiero siódma pozycja reprezentacji Anglii (362 mln euro) oraz ósma Włoch (350 mln euro). W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze: Portugalia (322 mln euro) oraz Urugwaj (236 mln euro).

A może Brazylia?

Pod koniec maja podobne zestawienie w specjalnym raporcie zaprezentował Goldman Sachs. Według prognoz banku mistrzem świata zostanie Brazylia. Analitycy z GS ocenili, że gospodarze mają trzy razy większe szanse niż sąsiednia Argentyna. "Brazylia wygra z Argentyną 3:1 w finale, w meczu o trzecie miejsce Niemcy pokonają Hiszpanię" - czytamy w raporcie Goldman Sachs. Według analityków Brazylia ma 48 proc. szans na zwycięstwo w turnieju. Argentynie na triumf daje się 14 proc. a Niemcom 11 proc.

Mistrzostwa tuż-tuż

Piłkarskie mistrzostwa świata rozpoczną się 12 czerwca. W meczu otwarcia gospodarze zagrają w Sao Paulo z Chorwacją. Finał zostanie rozegrany 13 lipca na stadionie Maracana w Rio de Janeiro.

Autor: msz//bgr / Źródło: International Business Times