Amerykański bank na dużym plusie

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Pierwsz z kolosów z Wall Street pochwalił się wynikami dużo lepszymi od oczekiwań

Na Wall Street zaczyna się wysyp kwartalnych wyników gigantów. Po wczorajszych znakomitych rezultatach Intela nadszedł dobry sygnał z amerykańskiego sektora bankowego. JP Morgan Chase - pierwszy kolos z Wall Street, który podał wyniki za drugi kwartał - zarobił w okresie od kwietnia do czerwca 1,09 dolara na akcję, podczas gdy rynek oczekiwał niecałych 70 centów zysku.

W porównaniu z drugim kwartałem ubiegłego roku całkowity zysk amerykańskiego banku powiększył się o 76 procent. Rok wcześniej zysk na akcję wyniósł 28 centów.

Przychody spółki spadły jednak o 8 procent, ale były zgodne z oczekiwaniami. JP Morgan cieszy się spadkiem rezerw na złe kredyty - taki zabieg powiększył zysk banku o 1,5 miliarda dolarów.

Ten drugi co do wielkości pod względem kapitalizacji rynkowej bank w USA podał jednak, że w otoczeniu działalności banku wciąż panuje duża niepewność, a wartość niespłacanych kredytów - choć spada - wciąż jest na bardzo wysokich poziomach.

JP Morgan Chase zarobił netto w drugim kwartale 4,8 mld dolarów wobec 2,72 mld dolarów rok wcześniej i 3,33 mld dolarów w pierwszym kwartale tego roku.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24