Amerykanie ostrożniej kupują auta

Najnowsze

Aktualizacja:
gm.comGeneral Motors sprzedał w sierpniu mniej aut niz przed rokirm

Sierpniowa sprzedaż aut za oceanem była niższa od oczekiwań. Choć rządowy program dopłat sprawił, że miesiąc do miesiąca poszła ona w górę, po raz pierwszy od prawie 2 lat wynik nie był tak imponujący, jak oczekiwano. Ford, Toyota i Honda zyskali najwięcej.

Za oceanem sprzedano w ubiegłym miesiącu niecały 1.300 tysięcy pojazdów, tylko o 1 procent więcej niż przed rokiem. Sprzedaż po raz pierwszy od roku przekroczyła jednak milion sztuk.

Największy udział w rynku za oceanem wciąż ma General Motors, który sprzedał w sierpniu ponad 245 tysięcy samochodów. To nadal o jedną piątą mniej niż przed rokiem. Sprzedaż Toyoty przekroczyła 225 tysięcy sztuk - to wzrost o 6,5 procent. Trzeci na podium był Ford, z ponad 17-procentowym wzrostem.

W sierpniu ponad 161 tysięcy samochodów sprzedała w USA japońska Honda. Wynik był o 10 procent lepszy niż przed rokiem. Nissan poprawił wynik o 3 procent. Olbrzymi wzrost zanotował Hyundai i jego spółka zależna Kia. Amerykanie kupili 100 tysięcy aut obu marek - to o ponad połowę więcej niż rok temu.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: gm.com