Amber przejmie Stocznię Gdynia?

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Skarb Państwa pozbywa się Stoczni Gdynia

Amber Sp. z o.o. ma wyłączność na rokowania z Ministerstwem Skarbu Państwa w sprawie prywatyzacji Stoczni Gdynia. MSP, chce sprzedać 33 proc. akcji stoczni, które są w jego posiadaniu.

- Teraz rozpoczną się negocjacje dotyczące ceny akcji stoczni i sposobu, w jaki firma je przejmie oraz inwestycji, jakie będzie w stanie przeprowadzić w naszej firmie – wyjaśnia rzecznik prasowy stoczni Janusz Wikowski.

Amber Sp. z o.o. to spółka zależna kapitałowo od notowanego na giełdzie przedsiębiorstwa Złomrex - jednego z największych w Polsce dostawców złomu stali oraz metali nieżelaznych, a także producenta i dystrybutora wyrobów hutniczych. W grudniu ub.r. oferty kupno akcji Stoczni Gdynia złożyły trzy firmy: Amber Sp. z o.o., Ray Car Carriers Limited oraz Marine Co Sp. z o.o. W wyniku dalszych negocjacji MSP wyznaczyło do kolejnej tury rozmów dwie pierwsze firmy. Mimo, że RCC Ltd jest właścicielem blisko 17 proc. akcji stoczni i jej największym klientem, to wybór Skarbu Państwa padł na Amber.

Stocznia Gdynia jest największą i najnowocześniejszą stocznią w Polsce. Zatrudnia ponad 7 tys. pracowników, współpracuje z kilkoma tysiącami poddostawców i podwykonawców w całej Polsce. Specjalizuje się w budowie skomplikowanych technologicznie statków m.in. samochodowców, kontenerowców i gazowców LPG.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24