Amazon ze sporą stratą

Najnowsze

tvn24Amazon poinformował inwestorów o stracie netto 126 mln dolarów

Amazon.com, amerykańska firma specjalizująca się w handlu internetowym, zanotowała znacznie większą niż oczekiwano stratę w II kwartale. Wyniosła ona 126 mln dolarów. Firma ostrzegła inwestorów, że w bieżącym kwartale sprzedaż może zwolnić.

Amazon prognozuje, że trzeci kwartał może zamknąć się sprzedażą na poziomie między 19 a 21 mld dolarów, co oznacza wzrost o 15 proc. Dużo słabiej niż w poprzednich kwartałach. Po zamknięciu amerykańskiej giełdy akcje firmy straciły 6 proc.

Duże inwestycje

W ostatnim czasie Amazon dużo inwestuje, aby podnieść swoją działalność. W zeszłym miesiącu wprowadził na rynek swój pierwszy smartfon - Fire Phone. Rozwija też dział cyfrowy - gry komputerowe i i programy telewizyjne. Przedstawiciele firma poinformowali na konferencji prasowej, że produkcja własnych programów telewizyjnych będzie w III kwartale kosztować 100 mln dolarów.

Firma chce też inwestować w poprawę swojego systemu dostaw oraz w usługi dla firm - Amazon Web Services. Wszystko to przyczyniło się do straty netto w II kwartale na poziomie 126 mln dolarów. W tym samym okresie rok wcześniej było to 7 mln dolarów pod kreską.

Autor: mn//bgr / Źródło: BBC News, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: tvn24