Amazon rzuci wyzwanie Apple'owi? Smartfon 3D jeszcze w tym miesiącu

Najnowsze


Amazon, amerykański gigant zajmujący się internetowym handlem jeszcze w tym miesiącu zaprezentuje swój smartfon. Premiera mobilnego urządzenia odbędzie się najprawdopodobniej 18 czerwca w Seattle - informuje Bloomberg.

Według informacji agencji Bloomberga 18 czerwca odbędzie się premiera smartfona Amazona. Koncern, który dotąd zajmował się handlem w internecie rozszerza swoją działalność i stawia na urządzenia mobilne. Wcześniej wprowadził na rynek tablety Kindle Fire, a teraz chce podbić rynek smartfonów.

Kawałek tortu

Jednak jak twierdzą eksperci konkurencja z Apple, czy Samsungiem nie będzie łatwa. - Amazon chce zdobyć część rynku smartfonów, które staja się najbardziej powszechnymi urządzeniami mobilnymi - mówi John Dawson, ekspert ds. technologii w firmie doradczej Jackdaw. Produkt Amazona ma pomóc koncernowi dodatkowo zwiększyć internetową sprzedaż np. filmów i muzyki. - Amazon poza sprzedażą samego smartfona chce również zwiększyć dochody na handlu online - twierdzi Dawson. Chodzi przede wszystkim o pakiet "Prime Data", w ramach którego użytkownicy smatfona będą mieli nielimitowany streaming wideo i muzyki przez sieć komórkową. Abonenci za 99 dolarów rocznie nie będą musieli więcej płacić za usługi Amazona, a w zamian uzyskają dostęp do ogromnego zbioru książek, filmów, seriali i albumów muzycznych.

Jaki sprzęt?

Smarfon Amazona ma działać w systemie Android. Będzie wyposażony w 4,7 calowy ekran. Co ciekawe produkt Amazona z pewnością będzie wyróżniał się funkcją trójwymiarowego wyświetlacza. W telefonie znajdą się cztery kamery na podczerwień, które będą śledzić ruchy gałek ocznych i twarzy. Pozwoli to na stworzenie trójwymiarowego interfejsu i korzystanie z technologii 3D bez używania specjalnych okularów.

Autor: msz//bgr / Źródło: Bloomberg, The Wall Street Journal