Amazon pokazał nowe czytniki. Najtańszy za 99 dolarów

Najnowsze

Amazon.comNowy Amazon Kindle ma 6-calowy w pełni dotykowy ekran

Amazon zaprezentował premierowe czytniki Kindle. Wśród nowych modeli są te dedykowane m.in. dzieciom, czy pracownikom biurowym. Za nowe produkty trzeba zapłacić od 99 do 379 dolarów.

Za 99 dolarów można kupić Kindle Fire HD, który sprzedawca opisuje jako "najpotężniejszy czytnik za mniej niż sto dolarów". Użytkownicy mogą nabyć sprzęt jeszcze taniej (za 79 dolarów), gdy zgodzą się by na ich urządzeniu wyświetlały się reklamy.

Co w ofercie?

Nowy Amazon Kindle ma 6-calowy, w pełni dotykowy ekran. Dlatego urządzenie nie ma umieszczonych na bokach ekranu przycisków. Wszystkie polecenia w nowym czytniku są oparte na dotyku.

Urządzenie łączy się z siecią WiFi i ma 4 gigabajty pamięci wewnętrznej. Według Amazona czytelnicy mogą z niego korzystać przez cztery tygodnie bez ładowania baterii - bez WiFi i po 30 minut dziennie. Ładowanie akumulatora przez USB będzie trwa około 4 godziny. Nowy sprzęt nie ma podświetlanego ekranu.

Dla pracowników, dzieci

W ofercie jest też Kindle Fire HDX 8.9, którego cena zaczyna się od 379 dolarów. Produkt jest skierowany do pracowników biurowych, bo jest wyposażony w komplet programów do obróbki dokumentów, a także może być podłączony do klawiatury. Nowy tablet ma 8.9 calowy ekran i szybszy 2,2 GHz procesor.

Natomiast urządzenie skierowane do dzieci Kindle Kids Edition kosztuje od 149 do 189 dolarów. Ciekawostką jest to, że ekran urządzenia ma dwuletnią gwarancję i ubezpieczenie na wypadek rozbicia. Jeśli maluch zbije ekran, to będzie on bezpłatnie wymieniony. Kindle dla dzieci jest dostępny w różnych kolorach np. różowym, niebieskim i zielonym.

Autor: MSZ / Źródło: Bloomberg, nbcnews.com

Źródło zdjęcia głównego: Amazon.com