Alternatywa za 48,7 mln zł

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Drogowcy zakończyli remont drogi wojewódzkiej 780 z Chełmka do Krakowa

Drogowcy zakończyli remont drogi wojewódzkiej 780 z Chełmka do Krakowa, która umożliwia dojazd z zachodniej części województwa małopolskiego do stolicy regionu. Jest ona alternatywą dla płatnej autostrady A4. Modernizacja kosztowała ponad 48,7 milionów złotych.

Bartosz Albert z oświęcimskiej agendy małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego poinformował we wtorek, że droga łączy powiaty chrzanowski, oświęcimski i krakowski. - To ważny element regionalnego systemu transportowego. Stanowi bowiem połączenie z głównymi drogami województwa małopolskiego oraz śląskiego - dodał.

Za miliony

Dzięki modernizacji przede wszystkim poprawiona została jakość połączenia drogowego województw małopolskiego i śląskiego, dostępność węzłów autostradowych A4 - Balice II i mirowskiego. Prace trwały dwa lata. W tym czasie drogowcy między innymi zmodernizowali nawierzchnię drogi na odcinku ponad 26 km, przebudowali most nad rzeką Sanką w Kryspinowie oraz zmodernizowali skrzyżowania. Jedno z nich – w miejscowości Liszki – przebudowali na rondo.

Z informacji przekazanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wynika, że wartość projektu przekroczyła 48,7 miliona złotych. 26 milionów złotych, czyli 65 procent wydatków pochodziło z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24