Allegro chce kupić bankier.pl

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plBędzie fuzja internetowych portali?

Lider polskiego rynku aukcji internetowych Allegro.pl wezwał we wtorek do sprzedaży ponad 7,2 mln, czyli 100 proc, akcji portalu biznesowego Bankier.pl SA. Allegro zaoferował za każdy papier Bankiera 8,7 zł, czyli o 63 grosze więcej niż wyniósł kurs spółki, a jeśli transakcja doszłaby do skutku, to zamierza wycofać spółkę z giełdy.

Zapisy na sprzedaż akcji Bankier.pl będą trwały od 1 do 30 lipca 2009 roku. Planowana data realizacja transakcji to 4 sierpnia, a ich rozliczenia - 5 sierpnia. Wg komunikatu pośredniczącego w wezwaniu Unicredit CA IB, Allegro chciałoby Bankiera.pl wycofać z giełdy.

Kupią ile się da

Wzywający zobowiązał się do nabycia akcji Bankier.pl, jeśli na jego wezwanie odpowiedzą inwestorzy chętni do sprzedaży co najmniej 4,8 mln akcji. Zastrzegł przy tym, że nawet jeśli ten próg nie zostanie przekroczony, wezwanie i tak może dojść do skutku. Do sprzedaży na wezwanie posiadanych przez siebie 1 330 249 akcji zobowiązało się już MCI TFI. Towarzystwo zobowiązało się także do nie odpowiadania na ewentualne kontrwezwania konkurujące z wezwaniem MIH Allegro, holenderskiego właściciela aukcyjnego portalu.

Największym akcjonariuszem Bankiera są fundusze zarządzane przez BZ WBK AIB AM (22,4 proc.).

Budują internetowe imperium?

Bankier.pl S.A., obecny na rynku od 2000 roku, a na GPW jest notowany od 19 czerwca 2006.

Portal jest liderem na polskim rynku internetowych firm mediowych koncentrujących się na sektorze finansów. Spółka czerpie przychody ze sprzedaży powierzchni reklamowej oraz z pośrednictwa i doradztwa finansowego. W skład Grupy Bankier.pl wchodzą portale i serwisy zaliczane do czołówki witryn w swoich kategoriach tematycznych: Bankier.pl, Twoja-Firma.pl, PIT.pl, VAT.pl, PRNews.pl i Mojeauto.pl.

Z usług i produktów bankiera.pl korzysta blisko 50 renomowanych instytucji finansowych, które poprzez kanały dystrybucji portalu dostępne są dla ponad siedmiu milionów osób miesięcznie.

W lutym 2009 roku liczba użytkowników portalu wyniosła 2,2 mln, a łączna liczba odsłon - 49,4 mln.

MIH Allegro to wehikuł inwestycyjny należący do Myriad International Holdings B.V., spółki holdingowej pośrednio zależnej od notowanej na giełdach w Johannesburgu i Londynie, Naspers Limited. Grupa Naspers kontroluje m.in. grupę Allegro oraz GG Network (producenta komunikatora Gadu-Gadu i innych usług Internetowych).

Źródło: bankier.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl