Alibaba publikuje dane i zachwyca

Najnowsze


Chiński gigant e-handlu podał dziś wyniki pierwszy raz od debiutu na amerykańskiej giełdzie. Inwestorzy powinni być zadowoleni, bo zysk netto spółki wzrósł o 15 proc., a przychód powiększył się aż o 54 proc.

Alibaba Group Holding w trzecim kwartale tego roku odnotowała zysk na poziomie 1,1 mld dolarów. Według podanych dziś danych przychód koncernu wyniósł 2,74 mld dolarów.

Lepiej od prognoz

Dane są lepsze od prognoz. Analitycy spodziewali się zysku firmy w wysokości ok. 970 mln dolarów i przychodu na poziomie 2,6 mld dolarów.

Dlatego kurs akcji Alibaby wzrósł o ponad 3 proc.

Chiński gigant

Wartość rynkowa Alibaby szacowana jest na 250 mld dolarów. To więcej niż eBaya i Amazona łącznie. CNN Money przywołuje spekulacje, że Alibaba może zainwestować duże pieniądze w hollywoodzkie studio Lionsgate, które stoi za takimi filmami jak "Igrzyska śmierci" i "Zmierzch".

Z pomocą serwisów z grupy Alibaba można kupić niemal wszystko - od ubrań przez elektronikę po samoloty. Firma nie sprzedaje jednak towarów bezpośrednio jak Amazon, ale działa bardziej na zasadzie bazaru, zarówno w relacji B2B (business to business), jak i B2C (bisuness to consumer).

W Chinach Alibaba jest odpowiedzialny za 80 proc. sprzedaży online. W ostatnich 12 miesiącach spółka zarobiła 3,7 mld dolarów.

Autor: msz//bgr / Źródło: Reutars