Najnowsze

Alibaba napędza zysk Yahoo!

Najnowsze

yahoo.comPo wyłączeniu z zysków transakcji związanej z Alibabą, amerykańska spółka zarobiła 543 mld dolarów

Technologiczny gigant Yahoo! poinformował, że w ostatnich trzech miesiącach odnotował zyski na poziomie 6,8 mld dolarów. Zdecydowana większość tej kwoty pochodzi jednak ze sprzedaży części akcji spółki Alibaba.

Yahoo! zarobiło w ostatnich trzech miesiącach 6,8 mld dolarów, ale na sprzedaży aktywów chińskiego giganta e-commerce zarobiło aż 6,3 mld dolarów. Zatem po wyłączeniu z zysków transakcji związanej z Alibabą, amerykańska spółka zarobiła 543 mln dolarów.

Mniej z reklam

Koncern podał, że przychody z reklam spadły o 5 proc. Wprawdzie spółka sprzedała o 24 proc. reklam więcej niż w tym samym kwartale rok wcześniej, ale ich cena w porównaniu z tym okresem w 2013 roku spadła o 24 proc.

W oświadczeniu towarzyszącym publikacji wyników spółki, prezes Yahoo! Marissa Mayer przekonywała, że koncern zainwestował w technologie mobilne.

"Nasze produkty mobilne nie tylko cieszyły się pozytywną oceną branży i zaangażowaniem użytkowników, ale także wygenerowały znaczące przychody dla spółki" - mówi w komunikacje prezes Yahoo!

Wzrosty na giełdzie

Spółka podła, że przychody z produktów mobilnych wyniosły w trzecim kwartale tego roku do ponad 200 mln dolarów. Firma szacuje, że do końca roku na tej działalności zarobi 1,2 mld dolarów.

Na pozytywne dane zareagowali inwestorzy na Wall Street. Na koniec sesji na nowojorskim parkiecie wartość akcji Yahoo! wzrosła o 2,29 proc.

Autor: MSZ / Źródło: BBC, USA Today, Forbes

Źródło zdjęcia głównego: yahoo.com

Pozostałe wiadomości