Agencja Nieruchomości Rolnych bez prezesa

Najnowsze

Aktualizacja:

Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych został odwołany ze swojej funkcji. Biuro prasowe resortu rolnictwa poinformowało jedynie, ze premier na wniosek ministra rolnictwa odwołał Wojciecha Kuźmińskiego, nie podano jednak szczegółowych powodów dymisji, ani nazwiska nowego kandydata na to stanowisko.

- Dymisja nastąpiła ze względu na utratę zaufania premiera i ministra rolnictwa do prezesa Agencji. Jest to związane z przygotowywaną restrukturyzacją Agencji, którą w najbliższym czasie zajmie się międzyresortowy zespół powołany przez premiera - powiedział jedynie Marek Sawicki. Dodał, że "instytucja jest dobrze zarządzana".

Bez komentarza

Z kolei wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke powiedział PAP, że o dymisji Kuźmińskiego dowiedział się w środę rano, mimo, że to właśnie on w resorcie rolnictwa sprawuje nadzór nad ANR. Dodał, że nie zna powodów odwołania prezesa.

Zaznaczył, że przed rozmową z ministrem Sawickim oraz samym Kuźmińskim nie będzie komentował odwołania szefa Agencji.

Z kolejnym nie "dało się pracować"?

Wojciech Kuźmiński był prezesem Agencji od stycznia tego roku, kiedy zastąpił Grzegorza Piętę, nominowanego jeszcze za czasów poprzedniego rządu. Podobne zmiany kadrowe nastąpiły wtedy w ARiMR oraz KRUS. Wtedy minister rolnictwa Marek Sawicki argumentował, że były one konieczne, bo ze starymi prezesami "nie da się pracować". (CZYTAJ WIĘCEJ)

Wojciech Kuźmiński jest doktorem ekonomii, był wcześniej adiunktem na Uniwersytecie Szczecińskim. Był też dyrektorem Wydziału Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego, oraz pracował w lokalnym oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych w Pyrzycach.

Źródło: TVN24, PAP