Afera spalinowa w Volkswagenie. Koncern pokazał, jak naprawi silniki

Najnowsze

TVN24 BiSAfera spalinowa w Volkswagenie. Koncern pokazał, jak naprawi silniki

Volkswagen pokazał receptę na rozwiązanie swoich problemów związanych z pomiarem poziomów emisji spalin. Naprawy mają objąć wymianę oprogramowania, a także montaż specjalnej siatki.

Koncern Volkswagen przedstawił środki techniczne dla silników EA 189 o pojemności 1,6 i 2,0 litrów, których dotyczą nieścisłości w pomiarach emisji spalin. Po ich wdrożeniu samochody będą zgodne z obowiązującymi normami emisji.

Jakie zmiany?

"Silniki EA 189 o pojemności 1,6 litra zostaną wyposażone w regulator przepływu powietrza, który będzie umieszczony bezpośrednio przed przepływomierzem. Regulator składa się z siatki, która łagodzi zawirowania przepływu powietrza przed przepływomierzem, co zdecydowanie zwiększa jego dokładność pomiarową. Przepływomierz mierzy masę przepływającego powietrza, która jest bardzo ważnym parametrem dla sterowania pracą silnika i zapewnienia optymalnego przebiegu procesu spalania w silniku. Dodatkowo, w tych jednostkach napędowych zostanie wykonana aktualizacja oprogramowania. Szacuje się, że wdrożenie tych środków technicznych nie potrwa dłużej niż godzinę. Natomiast silniki o pojemności 2,0 litrów otrzymają aktualizację oprogramowania. Wykonanie tej czynności potrwa około pół godziny" - czytamy w komunikacie Volkswagena

Niemiecki koncern tłumaczy, że zaproponowane środki techniczne mają na celu uzyskanie stosownego poziomu emisji bez obniżania wydajności silnika, czy pogorszenia osiągów auta i bez zwiększenia zużycia paliwa. "W chwili obecnej nie możemy ostatecznie potwierdzić osiągnięcia powyższych założeń, ponieważ zaproponowane zmiany wymagają sprawdzenia we wszystkich możliwych sytuacjach" - podkreśla koncern.

Naprawy wadliwych silników w pierwszych samochodach mają zostać wykonane podczas akcji przywoławczej w styczniu 2016 roku. Wdrażanie zmian dla wszystkich wersji silnikowych będzie trwało przez cały 2016 rok.

Szybka naprawa

Volkswagen zapewnia, że czas potrzebny na wdrożenie środków technicznych jest "tak krótki, jak to możliwe". Co ważne Volkswagen skontaktuje się ze wszystkimi klientami. A na czas wdrażania zmian w pojazdach koncern zapewni każdemu klientowi inny, bezpłatny środek lokomocji.

Warto przypomnieć, że od początku października wszyscy klienci Volkswagena mają możliwość sprawdzenia, czy nieścisłość związana z emisją NOx dotyczy ich samochodu. Na stronie www.volkswagen.pl każdy klient po wprowadzeniu numeru VIN auta otrzymuje stosowną informację.

"Podobne rozwiązanie jest oferowane w całej Europie przez pozostałe marki koncernu Volkswagen dla samochodów z silnikami EA 189, których dotyczy nieścisłość. Pod koniec tego miesiąca odpowiednie środki techniczne zostaną przedstawione Federalnemu Urzędowi Transportu Samochodowego (KBA) również z myślą o wdrożeniu w 3-cylindrowym silniku Diesla o pojemności 1,2 litra" - czytamy w komunikacie VW.

Inne marki niemieckiego koncernu – Audi, Seat, Skoda i Volkswagen Samochody Użytkowe – także planują wdrożenie odpowiednich środków naprawczych w samochodach, których dotyczy problem pomiaru emisji spalin.

Skandal w Volkswagenie. Co z polskimi kierowcami?TVN24 BiS

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Tagi:
Raporty: