Aerofłot znów lata do Gruzji. Po sześciu latach

Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Konstantin NikiforowAerofłot znów regularnie lata do Gruzji

Flagowe linie lotnicze Rosji Aerofłot wznowiły regularne loty miedzy Moskwą a Tbilisi. Połączania są realizowane codziennie pierwszy raz od sześciu lat.

Loty między Rosją i Gruzją zostały przerwane z inicjatywy rosyjskiej w sierpniu 2008 roku. Miało to związek z konfliktem zbrojnym w Osetii Południowej. Od tamtej pory Aerofłot latał między tymi dwoma państwami tylko w ramach usług czarterowych. Uruchomiono je w sierpniu 2010 roku.

Powrót połączeń

Wznowione rejsowe loty linii Aerofłot będą realizowane maszynami Airbus A320 z lotniska Szeremietiewo w Moskwie. Połączenia odbywają się codziennie.

We wrześniu Rosaviatsia, czyli federalna agencja lotnictwa ogłosiła wznowienie regularnych lotów i wydała pozwolenie na realizowanie połączeń siedmiu liniom lotniczym: Aerofłot, VIM Airlines, Globus, Sibir Airlines, Transaero, UTair oraz Ural Airlines.

Połączenia między Rosją i Gruzją są realizowane z Moskwy i Jekaterynburgu do gruzińskich Tbilisi, Batumi i Kutaisi. Między tymi państwami lata również gruzińska spółka Georgian Airways.

Największy przewoźnik

Aerofłot to największy przewoźnik w Rosji i jeden z największych na świecie. Linie lotnicze są własnością rosyjskiego skarbu państwa. W 2013 roku przewoźnik świętował 90-lecie istnienia. W ubiegłym roku z jego usług skorzystało blisko 21 mln pasażerów.

Autor: msz//km / Źródło: civil.ge

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Konstantin Nikiforow

Pozostałe wiadomości