Action ma nowego prezesa, stary przejdzie do KGHM?

Najnowsze

Aktualizacja:
Action SAJacek Krawiec odszedł z Action SA, spotkamy go teraz w KGHM?

Rada nadzorcza giełdowej firmy Action wybrała nowego prezesa - Piotra Bielińskiego. Zastąpi on Jacka Krawca, który zrezygnował ze stanowiska. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że jego nazwisko jest wymieniane wśród kandydatów na szefa KGHM.

Piotr Bieliński do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa. Teraz obejmie fotelu prezesa po Jacku Krawcu, który we wtorek zrezygnował z kierowania spółką. Tłumaczył to wtedy "zmianą planów zawodowych".

Obecnie w skład zarządu Action SA wchodzą trzy osoby: Piotr Bieliński jako prezes, Kazimierz Lasecki i Edwad Wojtysiak jako wiceprezesi.

Jakie plany ma Krawiec? Odejście Krawca media wiążą z planami ubiegania się o fotel prezesa KGHM Polska Miedź, jednak on sam zaprzecza tym spekulacjom. Nie mniej jest on wymieniany jako jeden z pięciu poważnych kandydatów na prezesa KGHM.

Konkurs został ogłoszony 14 marca. Termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 21 marca. Jak dowiedział się "Parkiet", wśród osób, które złożyły oferty w konkursie, nie ma tych, typowanych dotąd przez media na prezesa KGHM. - Nie złożyłem aplikacji, bo uznałem, że konkurs jest ustawiony pod konkretną osobę - mówił gazecie Krzysztof Skóra, były prezes KGHM.

- Nie mam zamiaru zgłaszać swojej kandydatury w tym konkursie - ucinał spekulacje Sławomir Najnigier, wiceprezydent Wrocławia w latach 1994-1997. To samo mówił Witold Bugajski, wiceprezes KGHM od 2001 do 2003 r.

Wśród kandydatów pojawiło się także nazwisko Igora Chalupca, byłego prezesa PKN Orlen oraz Krzysztofa Sędzikowskiego, prezesa KGHM w latach 1993-1995, a obecnie prezesa CTL Logistics. W mediach pojawiły się ostatnio spekulacje, że prezesem KGHM mógłby zostać Marek Trawiński, przewodniczący rady od 25 lutego. Sam Trawiński zapewnił jednak niedawno, że nie zamierza ubiegać się o fotel szefa - odnotowuje gazeta "Parkiet".

Źródło: ISB

Źródło zdjęcia głównego: Action SA