A2 pod Warszawą przed Euro 2012? Jest szansa...

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNES2306WITECKI.avi

Lech Witecki, nowy szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest optymistą - ale ostrożnym. - Jest szansa, że skończymy na Euro - mówił na antenie TVN CNBC Biznes o budowie autostrady A2 ze Strykowa w okolice Warszawy.

Lech Witecki zapowiedział, że koniec budowy tego odcinka A2 Stryków - Konotopa planowany jest w 2011 roku. - Do końca miesiąca mamy mieć ocenione oferty co do Konotopy, podpisanie umowy to będzie III-IV kwartał - ocenił.

Nowy dyrektor mówił też o zmianach w GDDKiA, które w najbliższym czasie ma zamiar przeprowadzić. - Rozpoczęliśmy już proces odbiurokratyzowania, a od lipca będzie wdrażana nowa procedura budowy dróg - tłumaczył.

- Do tej pory wszystko odbywało się w w Warszawie. Teraz chcemy zdecentralizować system, tak aby dyrektorzy poszczególnych wydziałów mogli podejmować decyzję, bo to oni najlepiej wiedzą co trzeba robić - sprecyzował Witecki.

Podkreślił, że do tej pory największym problemem w budowie polskich dróg były decyzje środowiskowe. - My teraz te wszystkie działania skoordynujemy - zapowiedział Witecki.

Zapewnił też, że wszystkie odcinki kluczowe na Euro 2012 są pod specjalnym nadzorem GDDKiA. - Jeśli chodzi o autostradę A4, aktualnie trwa pozyskanie pozwoleń na budowę. To kwestia dwóch, trzech kwartałów - powiedział. Jak dodał negocjacje prowadzone są również w sprawie budowy odcinka autostrady A1 z Nowych Marz do Torunia.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES