A ty już masz sneakersy? "Mężczyźni chcą wyrażać siebie"

Najnowsze

giuseppezanottidesign.comRośnie popyt na sneakersy

Załamanie popytu na luksusowe produkty nie dotyczy butów. Rośnie liczb mężczyzn kupujących sneakersy, których ceny dochodzą nawet do 1500 dolarów.

- Kiedy zaczynałem projektowanie trampek, nigdy nie wyobrażałem sobie, że będzie to tak udane przedsięwzięcie. Nikt szczerze nie spodziewał się takiego boomu – mówi w rozmowie z CNN designer Giuseppe Zanotti.

Jego linia sneakersów ozdobiona jest nadrukiem skóry węża, pozłacanymi paskami i bocznymi zamkami. Trampki od Zanottiego to koszt w przedziale 500 – 1500 dolarów. Sprzedaż butów tego designera wzrosła o 127 proc. Model z jego najnowszej serii nosi m.in Kayne West.

Mężczyźni chcą wyrażać siebie

Młodzi mężczyźni są coraz bardziej zamożni. Milton Pedraza, szef Instytutu Luxury wyjaśnia coraz większe zainteresowanie tego typu produktami, większą dbałością mężczyzn o wygląd. Według niego pod tym względem doganiają oni kobiety. Chcą wyglądać modnie, a także wyrażać siebie.

Alejandro Ingelmo zaczął projektować dla siebie. Teraz buty tworzone przez niego są warte 500 dolarów, za parę. Jego klientami są osoby z różnych środowisk. Oryginalne buty to najlepszy sposób na wyróżnienie się w tłumie uważa Jeff Green. - Buty są teraz jednym z akcesoriów, a nie koniecznością - mówi.

Autor: pp / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: giuseppezanottidesign.com