8 milionów wzięte! Na pożegnanie Dużego Lotka

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Duży Lotek zamienia się w Lotto

W czwartkowy wieczór odbyło się ostatnie losowanie Dużego Lotka - takiego, jakiego znamy od lat. Ostatnie i szczęśliwe dla jednego z graczy. Od jutra najpopularniejsza gra liczbowa w Polsce ukaże się w nowej odsłonie. Zmiany będą trzy: nowa nazwa, wyższe wygrane - ale i wyższa cena kuponu.

Od piątku, a właściwie od soboty, kiedy odbędzie się kolejne losowanie, Duży Lotek zmienia się w Lotto. Nowa gra będzie miała te same zasady, co stara. Na kuponie trzeba będzie skreślić sześć liczb spośród 49. Tyle, że cena kuponu podskoczy z dwóch do trzech złotych. Wyższe będą też wygrane.

Więcej wszystkiego

Zwiększy się kwota przeznaczona na wygrane pierwszego stopnia, czyli te „szóstkowe”. W Lotto aż 44 proc. pieniędzy będzie przekazane na te właśnie wygrane (w Dużym Lotku było to 36 procent). Pula na „szóstkę” w nowej grze będzie gwarantowana, wzrośnie dwukrotnie i wyniesie minimum dwa mln zł. Więcej gracze dostaną też za poprawne wytypowanie „piątki”, „czwórki” i „trójki”. Jedna „piątka” będzie warta ok. 5,3 tys. zł, za „czwórkę” będzie można otrzymać ok. 240 zł, a za „trójkę” - 20 zł.

- W naszej opinii najbardziej atrakcyjne dla graczy Lotto będą właśnie kumulacje, które w tej grze mogą sięgnąć nawet 50 milionów złotych - mówi Piotr Gawron, rzecznik Totalizatora Sportowego.

Wraz z wprowadzeniem Lotto, Express Lotek zmieni się w grę Mini Lotto. Tu jednak zarówno zasady gry jak i cena zakładu pozostaną bez zmian.

Padła szóstka!

W czwartkowym, ostatnim losowaniu Dużego Lotka padła tylko jedna szóstka. Szczęśliwiec, na którego kuponie widniały numery 8, 12, 17, 25, 29 i 40 zgarnął 7 715 881,40 zł.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24