61 mln osób na de Gaulle'u

Najnowsze

Aktualizacja:
wikipedia.orgLotnisko Roissy-Charles de Gaulle jest niezwykle zatłoczone

Główne lotniska Paryża - Roissy-Charles de Gaulle i Orly - pochwaliły się rekordowym wynikiem: w ubiegłym roku przyjęły 88,1 mln pasażerów. Dane kompanii Aeroports de Paris (Paryskie Lotniska) publikuje w czwartek dziennik gospodarczo-finansowy "Les Echos".

"Większa część pasażerów przypada na Roissy-Charles de Gaulle - 61 mln" - powiedział w wywiadzie dla gazety "Les Echos" dyrektor generalny sieci paryskich terminali (Aeroports de Paris) Pierre Graff. Według raportu kompanii poprzedni rekord Roissy-CDG odnotowało w roku 2008 - 60,9 mln pasażerów.

"W porównaniu z rokiem 2010 liczba obsłużonych przez nas pasażerów wzrosła o 5,7 proc. Nie należy, oczywiście, zapominać o stratach ekonomicznych z powodu wybuchu wulkanu na Islandii, lecz i tak wskaźniki pozostają bardzo wysokie" - podkreślił Graff.

Dodał, że odnotowano zwiększenie strumienia pasażerów niemal na wszystkich kierunkach z wyjątkiem Bliskiego Wschodu i Afryki, głównie z powodu wydarzeń w Tunezji i Egipcie.

Tanie linie też na plusie

W dyrekcji Paryskich Lotnisk poinformowano też, że miniony rok był całkiem pomyślny dla przewoźników tanich linii lotniczych; liczba ich pasażerów stanowiła 13,6 proc. całego ruchu stołecznych lotnisk, gdy rok wcześniej - 12,2 proc.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org