Najnowsze

Najnowsze

Godziwa płaca, rozwiązanie sprawy emerytur i konstruktywny dialog z rządem - to główne postulaty związkowców. Gdyby nie zostały zrealizowane, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych przygotowuje ogólnokrajową akcję protestacyjną.

W fabryce samochodów General Motors w Gliwicach uruchomiono produkcję nowego modelu Opla Astra III sedan. Z linii produkcyjnej zjechało dziś pierwsze auto. Model ten będzie produkowany tylko w Polsce.

Brytyjski związek samorządów lokalnych chce wyposażyć kosze w mikroczipy. Mają obliczać, ile dane gospodarstwo domowe musi zapłacić za wywóz śmieci.

- Podam się do dymisji, jeśli potwierdzą się zarzuty o fałszowaniu ksiąg rachunkowych PZU za 2006 rok - zapowiedział prezes PZU Jaromir Netzel. To reakcja na prasowe zarzuty.

Białoruś uregulowała wszystkie należności za gaz dostarczony jej w lipcu - informuje rosyjski koncern gazowy Gazprom. Oznacza to, że Mińsk bez opóźnień wywiązuje się opłat za surowiec.

Trasa Gazociągu Północnego zostanie zmieniona. Oficjalny powód? Na dnie morza na południe od Bornholmu zalegają zatopione w czasie wojny zapasy amunicji. Rurociąg ma teraz zostać poprowadzony na północ od wyspy.

Po zeszłotygodniowej panice na warszawskiej giełdzie, analitycy nie mieli wątpliwości: trzeba się spodziewać wycofania pieniędzy przez część zawiedzionych uczestników funduszy. Tymczasem na razie nie ma paniki - donosi "Gazeta Wyborcza".

Sugerują to ogłoszone właśnie dane z brytyjskiego rejestru pracowników. W pierwszym półroczu 2007 r. do obowiązkowego rejestru wpisało się ok. 70 tys. Polaków. To o 20 tys. mniej niż w drugiej połowie 2006 - podaje "Gazeta Wyborcza".

Jeszcze przed wyborami Sejm powinien uchwalić przynajmniej 11 ustaw - wskazuje "Gazeta Prawna". . Wśród nich są przepisy dotyczące przystąpienie Polski do strefy Schengen oraz przyjęcie definicji budownictwa społecznego.

Nasilają się kontrole podatkowe wśród handlujących na portalach internetowych. Gdy serwisy nie chcą podać danych o użytkownikach, wkracza wywiad skarbowy - ostrzega "Gazeta Prawna".

Ceny ropy naftowej na największym na świecie rynku amerykańskim spadły poniżej psychologicznej granicy 70 dolarów za baryłkę. Jest to najniższy poziom od blisko 8 tygodni.

Wtorek przyniósł jedynie niewielkie zmiany na amerykańskim rynku akcji, a główne wskaźniki przesunęły się w przeciwnych kierunkach. Rynek oczekuje na wyraźniejsze sygnały ze strony banku centralnego USA.

Czesi od stycznia będą mieć podatek liniowy. Czeski parlament przegłosował dziś pakiet ustaw, wprowadzających zmiany w systemie podatkowym

Komisja Nadzoru Finansowego przejmie nadzór bankowy dopiero w 2013 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji zeszłorocznej ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym.