Najnowsze

Najnowsze

Po czarnym czwartku - czarny piątek. Tabele notowań giełdowych zarówno w Polsce, Europie a nawet w Japonii i Korei są czerwone - wszędzie notuje się spadek.

Ceny miedzi w Szanghaju spadły, w wyniku obaw związanych z problemami na amerykańskim rynku kredytowym, oraz z powodu wzrostu zapasów tego surowca. Problemy kredytowe to także przyczyna spadku cen ropy na nowojorskiej giełdzie.

Większy podział klientów na różne klasy ryzyka pozwoli towarzystwom na premiowanie zniżkami dobrych kierowców i odstraszanie wysokimi składkami tych, którzy często powodują wypadki - pisze "Gazeta Prawna".

ZUS chce uruchomić platformę internetową, aby ubezpieczeni mogli na bieżąco sprawdzać stan konta emerytalnego, a firmy swoje rozliczenia z zakładem - pisze "Gazeta Prawna". Urzędy mają być też dłużej otwarte, żeby klienci mogli załatwiać swoje sprawy po pracy.

Minister sportu chce, by jeszcze przed wyborami Sejm uchwalił trzy kluczowe ustawy ułatwiające organizację Euro 2012. - To priorytet dla resortu - mówi w wywiadzie dla "Gazety Prawnej" Elżbieta Jakubiak.

W lipcu saldo napływów do krajowych funduszy akcji wyniosło 3,1 mld zł, czyli o 0,8 mld zł mniej niż w czerwcu. Obserwując świetną czerwcową i niepokojącą lipcową sytuację na giełdzie, spodziewać się należało ucieczki z giełdy - pisze "Parkiet".

Polacy nie mogą skorzystać z dobrodziejstw ustawy uwłaszczeniowej, bo brakuje wolnych notariuszy. Kancelarie mają już pozajmowane terminy do końca tego roku - pisze "Dziennik".

Wygląda na to, że jeśli Rada Polityki Pieniężnej nie zareaguje, ceny zaczną ostro rosnąć. Dlatego analitycy oczekują w sierpniu podwyżki stóp procentowych - pisze "Gazeta Wyborcza".

Miejsce Obsługi Podróżnych - tak, w oficjalnym języku, nazywają się przydrożne motele, restauracje i stacje benzynowe. Już wkrótce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisze przetarg na ich budowę.

Ubezpieczyciel będzie musiał wypłacić odszkodowanie w ciągu 30 dni od wypadku. M.in. taką zmianę zakładają wchodzące dziś w życie nowe przepisy.

Na skutek zamrożenia trzech funduszy inwestujących na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych przez francuski bank BNP Paribas, amerykańskie giełdy, zwłaszcza nowojorska, odnotowały znaczne spadki.

Prawie 95 mld euro przeznaczył Europejski Bank Centralny na nielimitowane pożyczki dla europejskich banków. Ma to pomóc ratować system finansowy w Europie po radykalnym wzroście stóp procentowych.

"Rolnicy nie mają się czego bać" - napisał w swoim oświadczeniu nowy prezes ARiMR Leszek Droździel. Z dokumentu wynika, że jego rządy w Agencji powinny być pasmem sukcesów.

Kilkadziesiąt milionów euro zainwestuje austriacka firma w wybudowanie w Świętokrzyskiem nowoczesnego zakładu ceramiki budowlanej. Ma tam znaleźć pracę ok. 60 osób.

Rekordową liczbę autobusów sprzedano w Polsce w ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku. Większość z nich to autobusy miejskie.

Międzynarodowa agencja ratingowa Standard & Poor's uważa, że ocena wiarygodności kredytowej Polski może nawet wzrosnąć, gdyż jest nadzieja, iż ewentualne wcześniejsze wybory wyłonią bardziej proreformatorski rząd.