Najnowsze

Najnowsze

W czerwcu deficyt Polski na rachunku obrotów bieżących wyniósł 1,18 mld euro. To już kolejny miesiąc niezwykle wysokich sum - rok temu wynik ten był niemal czterokrotnie niższy - donosi "Rzeczpospolita".

Za udostępnienie danych osobowych swoich abonentów w książce telefonicznej bez ich zgody Telekomunikacja Polska zapłaci 20 tys. złotych kary. Nałożył ją Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Rzecznikowi Praw Obywatelskich nie podoba się, że przewoźnicy niezwykle łatwo mogą unikać odpowiedzialności za opóźnienia pociągów. Chce, aby Trybunał Konstytucyjny sprawdził zgodność prawa przewozowego z ustawą zasadniczą.

Choć zbiorów zbóż w Europie nie można uznać za udane, przede wszystkim z powodu suszy, w Polsce były one większe o 15 proc niż rok temu. Rolnicy wstrzymują się jednak ze sprzedażą, z to prowadzi do wzrostu cen mąki.

Ceny paliw na stacjach benzynowych w Polsce systematycznie spadają. Dziś litr bezołowiowej 95 kosztuje średnio 2 grosze mniej niż przed tygodniem, za tydzień ma być nawet o 5 groszy tańszy niż dziś.

Miliony wcale nie wirtualnych dolarów można zarobić w wirtualnym świecie Second Life. Od tych pieniędzy prawie nikt nie płaci podatków. Ale zęby na nie ostrzy sobie już brytyjski urząd podatkowy...

Zwiększenie dopłat do paliwa rolniczego z obecnych 55 gr. do 95 gr. i dopłat do materiału siewnego, przesunięcie środków budżetowych na meliorację, wniosek do Brukseli o zwiększenie kwot produkcji mleka dla Polski - to obietnice Wojciecha Mojzesowicza.

Najpóźniej w ciągu trzech miesięcy rozstrzygnie się, jaka firma dokona prywatyzacji Stoczni Gdańsk - prezes SG, Andrzej Jaworski. Na razie zainteresowanie wyraziły dwie spółki - z Ukrainy i Włoch.

Co rok do emerytur trzeba będzie dorzucać miliardy złotych. Prawie 116 mld zł wydajemy rocznie na świadczenia ZUS-u, bo składki pokrywają tylko 70 proc. W 2025 trzeba będzie dołożyć 52 mld zł - wyliczył "Puls Biznesu".

Akcje na europejskich giełdach drożeją, odreagowując spadki z końca ubiegłego tygodnia. Rynkom akcji z pewnością pomogły interwencje banków centralnych, które wpompowały dziesiątki miliardów dolarów w system finansowy.

Alan Greenspan, były prezes Banku Rezerw Federalnych w USA, za niektórych uważany za jednego z guru współczesnej ekonomii, został zatrudniony na stanowisko Starszego Doradcy w Deutsche Banku.

Większość dużych sklepów będzie otwarta w środę, 15 sierpnia. To ostatnie święto przed niemal przesądzonym wejściem w życie ustawowych ograniczeń ich pracy - przypomina "Rzeczpospolita".

W fabrykach mebli w całej Polsce praca wre, ale i tak jest problem z terminową realizacją zamówień. Polacy kupią w tym roku ich wyroby za 5,5 mld zł, cudzoziemcy - za 21 mld - czytamy w "Rzeczpospolitej"