Najnowsze

Najnowsze

Tylko Polska, Niemcy, Węgry i Białoruś nie mają podatku liniowego w naszej części Europy. Słowacy, Ukraińcy, Litwini, Łotysze, Estończycy, Rosjanie i Rumuni płacą według jednolitej stawki.

Nowy tydzień na amerykańskich rynkach finansowych rozpoczął się od niewielkiej przeceny akcji. Przyczyniła się do tego publikacja danych o lipcowym spadku sprzedaży nieruchomości.

Organizacje pracodawców są oburzone poniedziałkowym porozumieniem rządu z NSZZ "Solidarność". Ich zdaniem uzgadnianie np. wzrostu płacy minimalnej to złamanie zasad dialogu społecznego ujawniające populizm polityków przed kampanią wyborczą.

Bulwary i restauracje zamiast dzikich chaszczy? Dlaczego nie. Studenci architektury zajmą się zagospodarowaniem brzegów Wisły w centrum Warszawy.

Lada dzień rusza budowa podziemnego przejścia łączącego popularne Krupówki z targiem i dolną stacją kolejki na Gubałówkę. Koszt inwestycji to 5,7 mln zł.

Od pierwszego czerwca 2008 roku cały ruch lotniczy będzie opierał się na biletach elektronicznych - zapowiedziało w poniedziałek Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA).

Polska, mająca obecnie 195 centrów handlowych, zajmuje siódme miejsce w Europie pod względem całkowitej powierzchni sprzedaży w tych placówkach. A niedługo wskoczymy na szóste miejsce

W sierpniu pogorszyły się nastroje polskich konsumentów w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wskaźnik optymizmu konsumentów WOK spadł o dwa pkt. do 106,40 pkt - podał badający koniunkturę instytut Ipsos.

Najwyższa Izba Kontroli ma zastrzeżenia do polityki wykupywania gruntów przez organy państwowe. Przetargi i procedury były tak skonstruowane, że GDDKiA zdobyła jedynie 54 proc. planowanych działek - wynika z raportu NIK.

- Podwyżka płacy minimalnej, wzrost wynagrodzeń w sferze budżetowej oraz wydłużenie o rok obowiązujących zasad przechodzenia na wcześniejsze emerytury - to główne ustalenia porozumienia między rządem i NSZZ „Solidarność”.

Zeznania Wiesława Michalskiego miały przesądzić, czy posłowie powołają na świadka Aleksandra Kwaśniewskiego. Michalski powiedział niewiele, mimo to przewodniczący komisji Adam Hofman uważa, że wystarczająco, by wezwać na przesłuchanie byłego prezydenta.

Przed południem mają zostać wznowione rozmowy pracowników z zarządem Huty Aluminium Konin Impexmetal. W piątek, po wielogodzinnych rozmowach, nie doszło do zawarcia porozumienia.

Prawo do dziedziczenia będzie można poświadczyć również w kancelariach notarialnych. Do tej pory było to możliwe wyłącznie w sądach, po wielu miesiącach oczekiwania - pisze "Gazeta Prawna".