Najnowsze

Najnowsze

Urząd Regulacji Energetyki zrezygnował z kontroli taryf i pozwolił na całkowitą swobodę w ustalaniu cen przez firmy sprzedające energię - pisze "Dziennik". Od stycznia za energię drożej zapłacą wszyscy.

Niemcy liczą na to, że rząd PO-PSL zgodzi się na włączenie Polski w budowę Gazociągu Północnego - informuje "Nasz Dziennik".

Andrzej Olechowski, jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej, jest kandydatem na stanowisko szefa Orlenu – pisze dziennik "Polska".

Po toksycznej paście do zębów i "ołowianych" zabawkach, w USA odkryto kolejne produkty z Chin, które stanowią zagrożenie dla zdrowia. Około 43 tysięcy sztucznych zębów na halloweenowe zabawy zostało wycofanych z amerykańskich sklepów.

Obywatele już tylko sześciu krajów członkowskich UE, w tym Polski, wciąż muszą ubiegać się o wizy wjazdowe do Kanady. Dziś Kanadyjczycy wprowadzili ruch bezwizowy dla Czechów i Łotyszy.

Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła decyzję o obniżce stóp procentowych o 25 punktów bazowych. Celem przeprowadzonej obniżki jest ochrona gospodarki amerykańskiej przed negatywnymi efektami recesji na rynku nieruchomości.

Wysoki wzrost gospodarczy powinien utrzymać się przynajmniej przez kilka najbliższych kwartałów - ocenia Rada Polityki Pieniężnej. Jednocześnie ostrzega, że w średnim okresie wzrośnie ryzyko presji inflacyjnej.

Józef Sobota został odwołany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego ze stanowiska członka zarządu Narodowego Banku Polskiego. Do zarządu banku centralnego wejdą Jakub Skiba i Zbigniew Hockuba. Wniosek w tej sprawie złożył prezes banku Sławomir Skrzypek.

- Cena za gaz dla Ukrainy w roku 2008 nie powinna być wyższa niż 160 dolarów za 1000 metrów sześciennych - uważa premier Ukrainy Wiktor Janukowycz. W tym roku Ukraińcy płacą za rosyjski gaz ok. 130 dolarów.

Stopy procentowe pozostaną na dotychczasowym poziomie - zdecydowała dziś Rada Polityki Pieniężnej. Potwierdza ona oczekiwania analityków. Główna stopa NBP będzie na poziomie 4,75 proc.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) kupiło od koncernu ExxonMobil udziały w złożach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Umowa licencyjna opiewa na 908 milionów złotych.

Mieszkały w pokoju bez okien i prysznica, ale miały pracę. Teraz muszą wracać na Ukrainę, gdzie nie miały za co żyć. 73 Ukrainki pracujące w zakładzie koło Pyrzyc muszą w ciągu tygodnia wyjechać z Polski. Wprawdzie pracowały legalnie, ale nie w tym miejscu, w którym zezwolił im Urząd Pracy.

Wyceniony na ponad 111,5 mln zł majątek kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach został wystawiony na sprzedaż. Kompania Węglowa chce pozbyć się kopalni, bo wydobycie węgla jest tam nieopłacalne, a udostępnienie nowych pokładów wymaga ogromnych inwestycji.

Już drugą sesję z rzędu tanieje ropa naftowa. - Dzieje się tak po komentarzach analityków Goldman Sachs Group zalecających inwestorom realizację zysków - podają maklerzy.

Na warszawskiej giełdzie zadebiutowała spółka Bipromet. Na otwarciu sesji za prawa do akcji inwestorzy płacili 23,7 zł, cena emisyjna akcji wynosiła 25 zł za walor. Debiut Bipromet jest 64. na głównym parkiecie GPW w tym roku.

Dzień Wszystkich Świętych będzie pierwszym wolnym świętem dla pracowników zatrudnionych w handlu. Klienci nie powinni mieć jednak problemów np. z zakupem zniczy i paliwa - pisze "Gazeta Prawna".

Trwają spekulacje na temat obsady kluczowych stanowisk ministerialnych. Kto dostanie tekę ministra finansów? Jednym z kandydatów jest profesor Jacek Rostowski. - Będzie pilnował, żeby finanse publiczne były w coraz lepszej kondycji - zapewnia współpracownik Rostowskiego prof. Andrzej Bratkowski.