Najnowsze

Najnowsze

Ryszard Krauze przerwał urlop, ale pozostanie za granicą, gdzie będzie negocjował z kontrahentami, by przyspieszyć realizację planów mających przyczynić się do zwiększenia wartości i potencjału spółek - informuje Prokom Investments.

Jeszcze w tym roku może dojść do licytacji Laboratorium Frakcjonowania Osocza. Prawo pierwokupu ma firma Bioton należąca do Ryszarda Krauzego.

Religia.tv - tak będzie nazywał się nowy religijny kanał Grupy ITI. Dziś zaprezentowane zostało też logo kanału - jest nim ryba, czyli pierwszy znak, jakim posługiwali się chrześcijanie.

Zasoby dorszy w Bałtyku są "katastrofalnie niskie" - uważa Komisja Europejska i chce zmniejszyć o prawie jedną czwartą wielkość kwot połowowych na Bałtyku Wschodnim. Polski rząd jest przeciw.

70 tys. złotych muszą zapłacić liderzy zespołu "Ich Troje" oraz wytwórnia Universal Music Polska. Sąd nałożył karę za bezprawne wykorzystanie w utworach zespołu tekstów skazanego za podwójne zabójstwo przestępcy.

Przygotowania do rozszerzenia strefy Schengen idą pomyślnie i nie wydaje się, aby jakikolwiek kraj miał do niej nie przystąpić zgodnie z założeniem.

O wydatkach na zbrojenia i konsolidacji polskiego przemysłu obronnego wokół grupy Bumar mówił wicepremier Przemysław Gosiewski podczas otwarcia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Katowicach.

W Zakopanem ruszyła budowa przejścia podziemnego łączącego Krupówki z dolną stacją kolejki na Gubałówkę. Budowę przez długi czas opóźniał konflikt pomiędzy gminą a właścicielem restauracji, stojącej w miejscu planowanego przejścia.

UE zamierza uprościć zasady polityki imigracyjnej. Chce w ten sposób przyciągnąć wykwalifikowanych pracowników spoza Wspólnoty, gdyż kraje samej Unii zmagają się z ich brakiem.

Polskie projekty edukacyjne w latach 2004-2006 dostały 2,7 mld zł ze środków unijnych - poinformowała minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka. Dodała, że w latach 2007-2013 dostaniemy z Brukseli na ten cel 13 mld zł.

Leszek Balcerowicz zapowiedział, że zamierza zaangażować się w edukację obywatelską i stanąć na czele pozarządowej organizacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. Oprócz b. szefa NBP należą do niej m.in. Marek Safjan, Władysław Bartoszewski i Norman Davies.

Władze UE zapowiedziały, że zintensyfikują dochodzenie ws. odpowiedzialności międzynarodowych agencji ratingowych, które wyceniają ryzyko instrumentów dłużnych instytucji finansowych. Ma to związek z kryzysem rynku hipotecznego w USA.

Słabe prognozy zbiorów w krajach Unii Europejskiej windują ceny zbóż w Polsce - wynika z danych resortu rolnictwa. Według tych danych od pięciu tygodni trwa nieustający wzrost cen skupu pszenicy.