Najnowsze

Najnowsze

W resorcie skarbu szykuje się kolejna zmiana. Miejsce wiceministra Sławomira Urbaniaka może wkrótce zająć wiceprezes zarządu krajowego PSL-Piast Krzysztof Tołwiński - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

TP SA domaga się podwyżki nawet o 250 proc. hurtowych stawek rozliczeniowych. To może zachwiać pozycją rynkową konkurentów, a dla klientów skończyć się podwyżkami - ostrzega "Rzeczpospolita".

Operator komórkowy O2 uzyskał wyłączność na sprzedaż iPhona w Wielkiej Brytanii. Najnowszy gadżet firmy Apple - połączenie telefonu i odtwarzacza mp3 - ma kosztować 269 funtów.

Najsłabszy w historii dolar, największy od czterech lat skok indeksu Dow Jones i kolejny rekordowo wysoki poziom cen ropy - to pierwsze rezultaty wtorkowej decyzji Rezerwy Federalnej o obniżeniu stóp procentowych o pół punktu procentowego.

W Polsce nie pracują tylko te osoby, które tego nie chcą - twierdzi "Dziennik". Powołując się na opracowanie "Diagnoza Społeczna 2007" stwierdza: 12-procentowe bezrobocie jest fikcją, a rzeczywiste jest o połowę niższe.

Wciąż jest, choć coraz mniejsza, szansa na przyjęcie tzw. specustawy budowlanej jeszcze w tej kadencji Sejmu - uważa minister budownictwa.

Amerykański bank centralny obniżył podstawową stopę procentową o 0,5 pkt. proc. Inwestorzy i eksperci spodziewali się tej obniżki.

Największa "bomba ekologiczna" na Górnym Śląsku może zostać w końcu rozbrojona. Do końca października mają zostać zlikwidowane tarnogórskie Zakłady Chemiczne.

W najbliższą sobotę po raz ósmy obchodzić będziemy Europejski Dzień bez Samochodu. Kampania ma promować przyjazny środowisku transport miejski.

Głośną od pewnego czasu sprawą małopolskiej autostrady A4 zajął się UOKiK. Urząd sprawdzi, czy zarządca drogi nie nadużywa dominującej pozycji i nie narusza interesów konsumentów.

Pol-Aqua, spółka związana z Ryszardem Krauze, wybuduje dla PKN Orlen rurociąg paliwowy o długości 100 km. Firma pokonała w przetargu trzy inne spółki.

95 proc. pracowników deklaruje, że otrzymuje wynagrodzenie w terminie. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez SGH i CBOS na zlecenie PKPP Lewiatan.

Ponad 1000 km autostrad ma powstać do 2015 roku. Projekt programu rozwoju dróg krajowych trafił pod obrady rządu.

Biznesmeni, a właściwie znudzone perspektywą udziału w kolejnej rutynowej konferencji szare manekiny spadają z krzeseł na myśl o podróży do fascynującej i tętniącej życiem Warszawy - w ten sposób reklamowana jest polska stolica w BBC World.

Na nowej uldze podatkowej najmniej zyskają najbiedniejsze rodziny, a samorządy mogą stracić nawet 3 mld zł - wylicza "Gazeta Prawna".

Vattenfall rozważa dwie inwestycje w bezemisyjne elektrownie w Polsce. Jedną chce zrealizować w stolicy, druga polegałaby na budowie nowego zakładu o mocy 1,6 GW - pisze "Rzeczpospolita".

Do wspólnej waluty UE przekonywać Polaków będzie Business Centre Club. Wkrótce ruszy kampania Pro-Euro, w której przedstawione zostaną argumenty za i przeciw przyjęciu euro.