Najnowsze

Najnowsze

Pierwsza prezentacja systemu Android brytyjskiej firmy Arm. System powstały we współpracy wielu firm z Google'm pozwala na dostęp do przeglądarki przez telefon. Można np. obejrzeć plany miast, także polskich. Relacja Marka Klapy ze Światowego Kongresu Komunikacji Mobilnej w Barcelonie.

Oscypek już 20 lutego otrzyma unijną Chronioną Nazwę Pochodzenia. W środę Komisja Europejska ostatecznie zaaprobuje rejestrację tradycyjnego sera z Podhala - zapewnili jej przedstawiciele. To drugi po bryndzy polski produkt, który otrzyma taką ochronę.

Minister rolnictwa Marek Sawicki sprzeciwia się powtórnemu nałożeniu kary na spółkę J&S Energy. Jego zdaniem firma obecnie dysponuje wystarczającymi zapasami paliwa.

Super szybkie komórki, telefon informujący o nastroju i miejscu pobytu znajomych, współpracująca z telewizorem gra na telefon komórkowy - czyli technologiczne nowinki prosto z Barcelony. Światowy Kongres Komunikacji Mobilnej specjalnie dla TVN CNBC Biznes w relacji Marka Klapy

Dochody państwa mogą być w tym roku wyższe od zakładanych nawet o 5 mld złotych. Polacy zarabiają więcej, więc zapłacą wyższe podatki. Wyższa jest także inflacja, co przekłada się bezpośrednio na wyższe wpływy z VAT. Pieniądze nie pójdą jednak na podwyżki - pisze "Rzeczpospolita".

Czy rząd chce się pozbyć szefowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anny Streżyńskiej? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza". Gabinet przygotowuje nowelizację, która pozwoli Ministerstwu Infrastruktury odwołać Streżyńską. Premier jednak stale ją chwali i powtarza, że jest świetnym urzędnikiem.

Śnieg, mróz - a kurek z gazem zakręcony. Przed taką perspektywą znowu staje Ukraina - a co za tym idzie Polska. Główny dostawca gazu w Polsce może tylko liczyć, że taka wizja się nie spełni. O perspektywach konfliktu gazowego mówi w swoim materiale reporter TVN CNBC Biznes Cezary Królak.

Niekończące się kłopoty mają klienci banku BPH, przenoszeni do Pekao SA. Tym razem jeden z klientów zalogował się do bankowości internetowej i okazało się, że jego konta nie ma. Zostało przeniesione do Pekao SA, tylko że klient nic o tym nie wiedział. To zresztą nie jedyne kłopoty jakie dziś miał bank PEKAO SA. Ktoś obrabował jeden z oddziałów. O tym w swoim materiale mówił reporter TVN CNBC Wojciech Kowalik.

Ostra walka o klientów rozpoczęta. Producenci nowych samochodów zabiegają o kupujących. Jedni z upustami wyprzedają jeszcze modele z zeszłego roku a Toyota dołącza to tych, który tną ceny aut właśnie wyprodukowanych. O tym w swoim materiale mówił reporter TVN CNBC Biznes, Patrycjusz Wyżga.

Choć to, kto jest ministrem infrastruktury, wie w Polsce niewielu, sam minister zapewnia, że praca w jego resorcie wre. Cezary Grabarczyk podkreśla, że jego ministerstwo w 2008 roku ma do wydania na inwestycje aż 20 miliardów zł. Ale zegar odliczający czas pozostały do Euro 2012 tyka.

Nie ma alternatywy dla Gazociągu Północnego - wynika z oświadczenia rzecznika Gazpromu Siergieja Kuprijanowa. Według niego budowa gazociągu Amber nigdy nie była przez Rosjan poważnie brana pod uwagę.

Polska i Rosja porozumiały się w zasadniczych kwestiach dotyczących handlu produkcją zwierzęcą i roślinną. Tak twierdzi rosyjski minister rolnictwa Aleksiej Gordiejew, cytowany przez rosyjskie media.

Pogotowie strajkowe trwa, ale decyzja o strajku jeszcze nie zapadła - tak wygląda sytuacja na kolei. W kilku spółkach grupy PKP trwają rozmowy na temat płac w 2008 roku.

Już we wtorek może dojść do podpisania polsko-litewskiego porozumienia o powołaniu przedsiębiorstwa, które wybuduje most energetyczny. Do Warszawy ma przyjechać w tym celu prezydent Litwy Valdas Adamkus, podaje bałtycka agencja BNS.

Największy w Europie Środkowo-Wschodniej koński jarmark rozpoczął się w Skaryszewie niedaleko Radomia. Na "Wstępy 2008" przyjechało kilka tysięcy gości z całej Polski, ale także z Włoch, Niemiec, Anglii i Francji. Na sprzedaż wystawiono około 1000 koni.

Siedem osób chce zwolnić zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej w związku ze strajkiem w kopalni "Budryk". Według szefów spółki liderzy protestu dopuścili się "wielokrotnego złamania prawa". Związkowcy uważają, że to pogwałcenie porozumienia kończącego strajk.

Około 70 osób zablokowało drogę do ukraińsko-polskiego przejścia granicznego Smolnica-Krościenko. Do półgodzinnej blokady doszło także na przejściu granicznym Rawa Ruska-Hrebenne. Mieszkańcy ukraińskiej strefy przygranicznej domagają się umowy o małym ruchu granicznym.

Rynek pracy na Wyspach Brytyjskich kurczy się. - Co drugi na pięciu brytyjskich pracodawców ma w planach zmniejszenie zatrudnienia - tak wynika z sondażu przeprowadzonego wśród 1,5 tys. pracodawców w Wielkiej Brytanii.

Koniec z zapalniczkami w kształcie pistoletów, komórek, czy samochodzików. Od 11 marca na terenie państw Unii Europejskiej nie będzie można sprzedawać juz zapalniczek-gadżetów, czyli takich, które mogą zostać potraktowane przez dzieci jako zabawki.

- Rosja obiecała, że nie odetnie Ukrainie dostaw gazu - zapewniła premier Julia Tymoszenko na konferencji prasowej w Kijowie. Szefowa ukraińskiego rządu poinformowała, że takie zapewnienie miał złożyć w niedzielę wieczorem wicepremier Rosji Siergiej Iwanow.