Najnowsze

Najnowsze

Brytyjski McDonald's wprowadza jednolity system szkoleń kończących się powszechnie uznawanym egzaminem. Na "podstawowym kursie dla kierownika zmiany" firma uczy słuchaczy zasad obsługi klienta, marketingu oraz zarządzania.

Opolscy kolejarze, którzy domagają się 500 zł podwyżki, rozpoczęli włoski strajk - wszystkie obowiązki wykonują bardzo skrupulatnie, zgodnie z regulaminem technicznym, ale powoli. Jeśli nie dojdzie do porozumienia z władzami kolei, załoga zamierza 5 lutego rozpocząć głodówkę, a później nawet strajk generalny.

W Europie powstaje coraz więcej fabryk biopaliw, a zasiewy rzepaku zamiast rosnąć - maleją. W Polsce odwrotnie. W ubiegłym roku eksport rzepaku wzrósł trzykrotnie - pisze "Rzeczpospolita". Najwięcej kupują Niemcy.

Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się od spadków. Nasz rynek stracił w ślad za giełdami na świecie, które czekają na dane makroekonomiczne z USA. Warszawskim inwestorom niepokój jednak nie udzielił się aż tak bardzo, bo już w pół godziny po otwarciu giełdy WIG20, choć powoli, to zaczął iść w górę. Potem jednak znów spadł.

W zachodniej Europie marki własne, czyli produkty renomowanego producenta z etykietką sklepu dyskontowego, robią furorę. Są dużo tańsze, a jakościowo takie same, jak te w oryginalnym opakowaniu. Polakom jednak nie przypadły do gustu - czytamy w "Rzeczpospolitej".

- Kobiety, którym ZUS w latach 1999-2001 nie odprowadził składek na ich konta emerytalne, odzyskają swoje pieniądze wraz z odsetkami - zapewniła w TVN CNBC Biznes wiceminister pracy Agnieszka Chłoń-Domińczak. Zakład przez dłuższy czas ukrywał, że "zgubił w systemie" składki 900 tys. kobiet przebywających w tym okresie na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.

Dzięki inwestycjom azjatyckich koncernów produkcja telewizorów skoczyła w Polsce w ubiegłym roku o ponad 100 proc. - czytamy w "Rzeczpospolitej". Rozwija się także rodzimy rynek. Dlatego "plazma" wisi w coraz większej ilości polskich domów.

Spółka paliwowa J&S Energy nie będzie musiała płacić prawie 0,5 mld zł kary. Wicepremier Waldemar Pawlak uchylił decyzję, bo nakładając karę popełniono błędy formalne. Dlaczego minister gospodarki nie wyciąga odpowiedzialności wobec osoby, który popełniła taki błąd? - pyta "Rzeczpospolita".

Rząd chce zachęcić do inwestowania w ekologiczne źródła energii. Jak dowiaduje się "Polska", ci, którzy zamierzają ogrzewać swój dom biomasą, zbudować elektrownię wodną lub wiatrową będą mogli dostać od państwa preferencyjną pożyczkę.

Davos 2008 to już historia. Tegoroczny szczyt ekonomiczny był wyjątkowy. Problemy światowej gospodarki sprawiły że najwięcej panelów dyskusyjnych poświęconych było szukaniu lekarstwa na uzdrowienie kulejącej gospodarki światowej.

Strajk równa się strata. Celnicy protestują, a przedsiębiorcy cierpią. I tak już przeciążone przejścia graniczne na wschodniej granicy teraz są sparaliżowane. Stoją przed nimi kilometrowe kolejki TIRów, na odprawę trzeba czekać po 3-4 dni. Wszystko przez strajk celników, którzy domagają się podwyżek i uprawnień emerytalnych - w tej sprawie rozmawiali dziś z rządem. A straty liczą już zarówno firmy transportowe jak i powiązani z nimi eksporterzy i importerzy.

- Firma "Siemens" dokończy budowę systemu bezpieczeństwa Terminalu 2 na warszawskim Okęciu - poinformował rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) Artur Burak.

Piotr Wiesiołek jest kandydatem na stanowisko wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego - poinformowało w piątek w komunikacie biuro prasowe NBP. Jego kandydatura została zgłoszona prezydentowi. Wcześniej dotychczasowy wiceprezes Jerzy Pruski złożył rezygnację ze stanowiska, bo "nie ma możliwości dalszego, faktycznego sprawowania funkcji w efektywny sposób".

Zmiany w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa były konieczne – przekonywał w czwartek minister rolnictwa Marek Sawicki. I zapewniał, że "rewolucji kadrowej nie będzie".

- Jeśli nie dojdzie do szybkiego rozładowania kolejek TiR-ów, to 28 stycznia punktualnie o godz. 12:00 kierowcy zablokują drogi dojazdowe do wschodniej granicy - ostrzega Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego. Jak wynika z informacji TVN24 może również dojść do paraliżu Warszawy.

Liderzy trwającego od 40 dni strajku w kopalni "Budryk" zdecydowali, że powrócą do pierwotnych postulatów sporu zbiorowego sprzed dwóch miesięcy - to wynik kolejnej tury rozmów z przedstawicielami Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Miliony złotych była już warta przyjaźń z internautą z Naszej-Klasy.pl. Pewnie uczestnicy aukcji Allegro nadal podbijaliby cenę, gdyby nie to, że właściciele znanego portalu zażądali zablokowania oferty.

Tydzień po tym, jak Bułgaria przyłączyła się do rosyjskiego gazociągu South Stream, rząd w Sofii deklaruje, że popiera również konkurencyjny projekt Unii Europejskiej - Nabucco. Bułgarzy twierdzą, że oba projekty się nie wykluczają.