Najnowsze

Najnowsze

Rosyjski Łukoil i wenezuelska PDVSA oraz saudyjski Aramco będą musiały zapłacić karę za zmowę cenową i zakończyć działalność w USA - pisze "Rzeczpospolita". Dla PDVSA i Łukoila to dotkliwa kara.

16 szefów ZUS w największych miastach Polski zostało zwolnionych - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Większość z nich została powołana jeszcze przez rząd SLD.

Poznań, Warszawa, Kraków - w tych miastach mieszkania zdrożeją najbardziej w przeciągu najbliższego roku - twierdzą eksperci z firmy Home Broker.

Przedsiębiorcy i klienci indywidualni, którzy kupią polisy po 10 sierpnia, mogą ponosić niższe niż do tej pory koszty ubezpieczeń - pisze "Gazeta Prawna".

Czy warszawska obwodnica powstanie do Euro 2012? Drogowcy mają problem: jak budować trasę bez pozwolenia na budowę i z niekompletną decyzją środowiskową - pisze "Rzeczpospolita"

Kto rok temu zdecydował się na kredyt we frankach szwajcarskich, zyskał kilka tysięcy złotych. O tyle więcej musiałby zapłacić odsetek, gdyby wybrał płatności w złotówkach - pisze "Życie Warszawy".

W Polsce coraz bardziej odczuwalne są efekty osłabienia gospodarczego w USA, w tym zapaści na amerykańskim rynku nieruchomości. Problemy USA widać po warszawskim indeksie giełdowym - pisze "Rzeczpospolita".

Islandia chce jako pierwsza całkowicie zrezygnować z paliw kopalnych. Zamierza zastąpić je wodorem.

Rząd chce wprowadzić więcej przywilejów zmieniając sposób liczenia wcześniejszych emerytur dla ok. 100 tys. osób. Może to kosztować w ciągu 13 najbliższych lat polski budżet 27 miliardów złotych - ostrzega "Rzeczpospolita"

100 mln dolarów rocznie kosztują gospodarkę Brytyjczycy, którzy co piątek kończą pracę wcześniej niż powinni. Piątkowe popołudnie zaliczają do weekendu i "urywają się" na drinka - wynika z najnowszych badań.

Jeden z największych na świecie producentów komputerów Lenovo, chce sprzedawać laptopy wyposażone w system operacyjny Linux.

Niemieccy kolejarze zapowiedzieli na środę ogólnokrajowy protest. W czwartek protestować mają maszyniści. Zapowiada się największy strajk państwowych kolei od 15 lat.

CBA wzięło pod lupę Kompanię Węglową. Sprawdza procedury przetargowe i realizację zamówień publicznych.

Pracy jest więcej niż pracowników - w Śląskich Urzędach Pracy w przypadku jednej czwartej zawodów jest więcej ofert, niż nowo rejestrujących się bezrobotnych.

Chińskie produkty wciąż na cenzurowanym. Jednak władze z Wielkim Murem zapowiadają, że aby zapewnić odpowiednią jakość wyżywienia podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie, zastosują specjalny system monitorujący żywność.