Najnowsze

Najnowsze

Od 12 do 48 zł żądają niektóre linie lotnicze od osób, które chcą zabrać ze sobą więcej, niż bagaż podręczny. To nowy sposób przewoźników na ukrycie prawdziwej ceny przelotu - pisze "Rzeczpospolita"

Opóźnienia w systemie informatycznym ARiMR są tak poważne, że grozi to niewywiązaniem się agencji z jej zobowiązań wobec rolników - uważa minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz.

Mleko staje się coraz bardziej poszukiwanym produktem na światowych rynkach. Przetwórcy prześcigają się w podnoszeniu cen skupu, a do polskich rolników zgłaszają się także zagraniczni odbiorcy - pisze "Rzeczpospolita".

Internauci znaleźli sposób na ściąganie filmów i muzyki z sieci bez narażania się na odpowiedzialność karną. Umożliwia to technika Peer-to-Mail - pisze "Gazeta Prawna".

Resort finansów pracuje nad zmianą założeń makroekonomicznych do budżetu. Zdaniem ekonomistów, szacunki dotyczące wzrostu gospodarczego powinny spaść z 5,7 do 5 proc. PKB.

Aż 52 proc. Polek nie jest aktywnych zawodowo. Zajmują się domem, dziećmi i po cichu marzą, by zrobić karierę. Wiceminister Joanna Kluzik-Rostkowska chce im w tym pomóc.

Amerykańska Rezerwa Federalna pozostawiła stopy procentowe na poziomie 5,25 proc. Fed nie zmienił wysokości oprocentowania swojego kredytu od ponad roku.

Prezes PZU Życie Henryka Rupik podała się do dymisji - dowiedział się nieoficjalnie Newsweek. Powodem dymisji miał być był ostry spór z prezesem PZU Jaromirem Netzlem.

Komputerowy gigant, amerykański koncern Microsoft, chce obniżyć ceny Xboxa 360 Premium o 13 proc., aby zwiększyć sprzedaż w okresie wakacyjnym. Spadną też ceny dwóch pozostałych modeli: Core i Elite

Amerykanie, jedni z najbardziej zadłużonych mieszkańców świata, nie radzą sobie ze spłatą kredytów. Firmy i banki pożyczające im pieniądze bankrutują pociągając za sobą swoich inwestorów. Eksperci twierdzą, że to jeszcze nie krach.

Kilka godzin trwała we wtorek awaria systemu obsługi klientów Banku Millenium. Nie była dostępna bankowość internetowa, nie można było posługiwać się niektórymi kartami banku, a także zrealizować zleceń w oddziałach. Usterki usunięto po godzinie 15.

We wrześniu rusza kolejny etap projektu "Poprawa jakości wody we Wrocławiu". Inwestycja pochłonie 18,5 mld euro, a prace potrwają 21 miesięcy.

Relacja Katarzyny Karpy-Świderek z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Wojciech Kruk, prezes firmy jubilerskiej W. Kruk przedstawia wyniki spółki za II kwartał br.

Polska otrzymała już ponad 15,8 mld zł z z funduszy strukturalnych przyznanych nam na lata 2004-2006. A to nawet jeszcze nie połowa. Kiedy za kilka lat pojawią się skumulowane efekty Narodowego Planu Rozwoju, Polskę czeka ekspresowe tempo rozwoju.

Skończyły się spokojne czasy dla poznańskich gapowiczów. Od środy za jazdę bez ważnego biletu będzie trzeba zapłacić wysoką, najwyższą w kraju karę - nawet 195 zł. Do tej pory mandaty w stolicy Wielkopolski były najniższe w Polsce.

Rosyjski Łukoil i wenezuelska PDVSA oraz saudyjski Aramco będą musiały zapłacić karę za zmowę cenową i zakończyć działalność w USA - pisze "Rzeczpospolita". Dla PDVSA i Łukoila to dotkliwa kara.