Najnowsze

Najnowsze

SB zmuszało przesiedleńców wyjeżdżających do Niemiec, aby za bezcen oddawali swe domy - pisze "Sueddeutsche Zeitung". Zdaniem gazety to argument za zwracaniem majątków dawnym właścicielom.

Koniec tygodnia przyniósł spadki na światowych giełdach. Coraz więcej ekspertów jest zdania, że jeśli potrwa to dalej, to może zapoczątkować globalną recesję.

Duńczycy wyślą na Biegun Północny wyprawę naukową, która ma potwierdzić ich roszczenia do tego terytorium. To odpowiedź na rosyjską wyprawę sprzed tygodnia w te okolice.

Zestawy dla dzieci "Mój pierwszy makijaż" są niebezpieczne dla użytkowników. Zielone cienie do powiek, które są częścią tego zestawu zawierają chrom - ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Po czarnym czwartku - czarny piątek. Tabele notowań giełdowych zarówno w Polsce, Europie a nawet w Japonii i Korei są czerwone - wszędzie notuje się spadek.

Ceny miedzi w Szanghaju spadły, w wyniku obaw związanych z problemami na amerykańskim rynku kredytowym, oraz z powodu wzrostu zapasów tego surowca. Problemy kredytowe to także przyczyna spadku cen ropy na nowojorskiej giełdzie.

Większy podział klientów na różne klasy ryzyka pozwoli towarzystwom na premiowanie zniżkami dobrych kierowców i odstraszanie wysokimi składkami tych, którzy często powodują wypadki - pisze "Gazeta Prawna".

ZUS chce uruchomić platformę internetową, aby ubezpieczeni mogli na bieżąco sprawdzać stan konta emerytalnego, a firmy swoje rozliczenia z zakładem - pisze "Gazeta Prawna". Urzędy mają być też dłużej otwarte, żeby klienci mogli załatwiać swoje sprawy po pracy.

Minister sportu chce, by jeszcze przed wyborami Sejm uchwalił trzy kluczowe ustawy ułatwiające organizację Euro 2012. - To priorytet dla resortu - mówi w wywiadzie dla "Gazety Prawnej" Elżbieta Jakubiak.

20 sierpnia zacznie działać przy resorcie transportu Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Do nadzorowania projektów współfinansowanych z UE zatrudni ponad 100 osób - pisze "Gazeta Prawna"

W lipcu saldo napływów do krajowych funduszy akcji wyniosło 3,1 mld zł, czyli o 0,8 mld zł mniej niż w czerwcu. Obserwując świetną czerwcową i niepokojącą lipcową sytuację na giełdzie, spodziewać się należało ucieczki z giełdy - pisze "Parkiet".

Polacy nie mogą skorzystać z dobrodziejstw ustawy uwłaszczeniowej, bo brakuje wolnych notariuszy. Kancelarie mają już pozajmowane terminy do końca tego roku - pisze "Dziennik".