Najnowsze

Najnowsze

Giełdowi gracze mają przed sobą dzień próby cierpliwości przed rozpoczęciem kolejnych sesji w Stanach Zjednoczonych. A scenariusze nie są optymistyczne. Większość indeksów poszła mocno w dół.

Telewizor Full HD za 4 tysiące złotych i laptop za półtora - na takie ceny klienci mogą liczyć już za kilkanaście tygodni - wieszczy "Gazeta Prawna". Sieci handlowe i mniejsze sklepy, w tym te internetowe, szykują specjalne jesienne oferty.

Do 2013 roku ma powstać zintegrowany system informatyczny ochrony zdrowia - takie zalecenia wydała Unia Europejska. W Polsce jego budowa ma rozpocząć się już w przyszłym roku - pisze "Gazeta Prawna".

W lipcu zadłużenie polskich gospodarstw domowych wzrosło rekordowo. Polacy pożyczyli aż o 40 proc. więcej niż rok temu - pisze "Rzeczpospolita".

Wstępne testy nie potwierdziły obecności wirusa pryszczycy u zwierząt hodowlanych z fermy i parku rozrywki w południowo-wschodniej Anglii - poinformował brytyjski rząd.

Nowojorska giełda środowe otwarcie rozpoczęła od spadków. Jej podstawowy wskaźnik Dow Jones Industrial Average (DJIA) zszedł poniżej granicy 13 tys. punktów.

Rządząca w Czechach koalicja podjęła decyzję o wprowadzeniu liniowego podatku dochodowego od osób fizycznych od roku 2009 - poinformował w swoim wystąpieniu w telewizji premier Czech Mirek Topolanek.

Polacy doczekali się... polskiego pubu w Londynie. Lokal ma zostać otwarty niebawem. Będzie nazywać się z angielska "The Belvedere", czyli po naszemu Belweder.

Ceny miedzi w Szanghaju spadły. Doszło do tego po tym, jak spadki na światowych giełdach spowodowały wzrost obaw o spowolnienie wzrostu gospodarczego i w konsekwencji spadek popytu na ten surowiec, wykorzystywany do produkcji kabli i drutów.

Valdas Adamkus, prezydent Litwy oświadczył, że Litwa jest gotowa przyjąć do projektu budowy nowej elektrowni jądrowej innych kompetentnych partnerów, także Ukrainę. Wczoraj rozmawiał na ten temat podczas wizyty na Ukrainie.

Gospodarki Niemiec i Francji - czołowych lokomotyw Starego Kontynentu - rosną wolniej niż prognozowano. W drugim kwartale produkcja przemysłowa w strefie euro spadła o 0,1 proc.

Sekcja handlowców z „Solidarności” apeluje o bojkot sieci handlowych, których sklepy będą czynne 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. - Nie idźcie w tym dniu na zakupy - wzywają związkowcy.

Producent podjął decyzję o wycofaniu zabawek, po doniesieniach o obluzowujących się w nich magnesach. Do tej pory nikt nie zgłaszał jeszcze zranień wśród dzieci.

20 tysięcy mieszkańców warszawskiej dzielnicy Targówek podpisało w ciągu ostatnich dni protest przeciwko budowie targowiska przy ul. Radzymińskiej. Mają tam trafić handlarze ze Stadiony X-lecia.

Polska na celowniku Rosjan. Rosyjski producent najsłynniejszych na świecie karabinów Kałasznikow mówi o 300 mln dol. strat związanych z produkcją i sprzedażą tej broni w innych krajach bez licencji, w tym w Polsce.